خداحافظي دردناک تصويرگر کودکان در واپسین روزهای سال

علي عامه‌کن در زادگاهش آرام گرفت

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۲۳:۱۷
 
 
علی عامه کن، تصويرگر کتاب‌هاي کودکان و نوجوانان ديروز پنجشنبه (19 اسفند) در 34 سالگي به دليل بيماري از دنيا رفت و خبرها حکايت از آن دارد که پيکر او در زادگاهش «آستانه اشرفيه» به خاک سپرده شده است./
علي عامه‌کن در زادگاهش آرام گرفت
 

به گزارش خبرگزاري کتاب ايران (ايبنا)، عامه کن از چندي پيش از بيماري سرطان رنج مي‌برد و چندين نمايشگاه براي فروش آثار تصويري هنرمندان در حمايت از اين تصويرگر برگزار شد.

عامه کن تصويرگري را از سال 1375 با نشريات کودک شروع کرده بود و در طول حيات کوتاهش کتاب‌هاي نويسندگان زيادي را تصويرگري کرد.

چند نويسنده و تصويرگر کتاب کودک در گفت‌وگو با ایبنا، با تأیید خبر درگذشت عامه‌کن، از اينکه اين تصويرگر محبوب در سکوت به خاک سپرده شد، ابراز تأسف کردند.

علي عامه کن همراه برادرش حسن عامه کن، گروه بين‌المللي «کتاب آبي» را تشکيل داده بود و در چندين کشور جهان تصاوير کتاب‌هايش را به نمايش گذاشت.

عامه‌کن متولد  ۱۳۵۵ در آستانه اشرفیه گیلان بود و مدرک کارشناسی نقاشی خود را سال 1380 دريافت کرد. او کتاب‌هاي زيادي از جمله «کلاغ ورزشکار»، «زیباترین آواز»، «آخرین فرستاده: زندگینامه حضرت محمد (ص)» و ««بر بلندترین نقطه ایران» را براي بچه‌ها تصويرگري کرد. 

ايبنا ضمن اظهار تأسف از این حادثه و تسلیت به خانواده این هنرمند جوان، آخرين خبرها از مراسم گراميداشت ياد و خاطره اين تصويرگر مطرح را فردا شنبه روي خروجي خود قرار خواهد داد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 99182