با مقالاتي از محمدرضا شفيعي‌كدكني وبهروز ثروتيان

جشن‌نامه رضا انزابی‌نژاد منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۸
 
 
کتاب «چون من در این دیار»، جشن‌نامه رضا انزابی‌نژاد منتشر شد. اين كتاب شامل هفت بخش و چهل‌و‌سه مقاله است كه در ميان آنها مطالبي از استادان و نويسندگاني چون بهروز ثروتيان، محمدرضا شفيعي‌كدكني و ‌محمدباقر ياحقی به چشم مي‌خورد.\
روي جلد جشن‌نامه
 
روي جلد جشن‌نامه

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، به نقل از پايگاه خبري فرهنگستان زبان و ادب فارسي، مقالات گردآمده در این گونه مجموعه‌ها، ضمن اینکه معمولا حاوي نکته‌سنجي است، مورد اقبال و استفاده پژوهشگران و دلبستگان حوزه تخصصی مربوط واقع می‌شود، همچنين به استناد نام و مقام نویسندگان آن‌ها، گواه استواری برای تاييد آوازه و اعتبار دانشمندی که جشن‌نامه به افتخار او تدوین شده نیز شمرده می‌شود. استاد رضا انزابی‌نژاد، یکی از بزرگان علم و ادب ایران است که دست‌اندركاران مجموعه حاضر بر آن بودند تا اين كتاب گواهي باشد بر سپاسگزاری قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان و نیز گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی، از اين استاد ادبيات فارسي.

این مجموعه، به‌ جز سرآغاز و سال‌شمار زندگی استاد انزابی‌نژاد و بخش پایانی تصاویر، شامل يادداشت‌ها و مقالات دوستداران او و استادان زبان و ادبيات فارسي است.

«از یادگاران یار مهربان»(منصور ثروت)، «کیست این دلبر غارتگر یغمایی؟»، (اصغر ارشاد سرابی)، «از آن روزها»(بهروز ثروتیان)، «همدلی و هم‌زبانی»( حمیدرضا آژیر)، «استادی بی‌نظیر»(بهروز بامدادی)، «پارسی‌گوی شیرین‌گفتار»(محمدباقر یاحقی)، «چهره‌ای ماندگار»( بهجت‌السادات حجازی)، «نقش گام‌های استوار دیروز برصفحه آرام امروز»( لیلا حق‌پرست)، «یاقوت زکات»(محمدرضا شفیعی کدکنی)، «کاغذین جامه، پیراهن کاغذین (از آیین تا کلمه»(محمود عابدی)، «خاقانی و کاربرد الفاظ در معانی غریب»(عباس ماهیار)، «نقل قول مفسران درباره شق‌القمر»(علیرضا ذکاوتی‌قراگزلو) و «مآخذ و گویندگان اشعار عربی منشآت خاقانی»(حامد خاتمی‌پور)، نام برخي از مقالات اين مجموعه‌اند.

کتاب «چون من در این دیار»، جشن‌نامه استاد رضا انزابی‌نژاد، به کوشش محمدرضا راشد محصل، سلمان ساکت و محمدجعفر یاحقی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، گردآوری شده که انتشارات سخن آن را در 656 صفحه و با شمارگان 1100 نسخه، به بهای 150000 ریال منتشر کرده ‌است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 97877