استفاده حدود 7 ميليون نفر از منابع كتابخانه آستان قدس

 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۲۱
 
 
بيش از 6 ميليون و 800 هزار نفر از ابتداي سال جاري تاكنون با مراجعه به كتابخانه‌هاي آستان قدس رضوي از 13 ميليون منبع اطلاعاتي شامل كتاب خطي، اسناد تاريخي، كتاب‌هاي چاپ سنگي و منابع الكترونيكي استفاده كردند._
سردر كتابخانه مركزي آستان قدس
 
سردر كتابخانه مركزي آستان قدس
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از روابط عمومي سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي، به طور متوسط سالانه هفت ميليون نفر از خدمات و امكانات فرهنگي اين سازمان بهره‌مند مي‌شوند.

از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از پنج ميليون و 200 هزار نفر در سراسر كشور از كتابخانه‌هاي آستان قدس رضوي استفاده كرده‌اند. از اين تعداد يك ميليون و 200 هزار نفر از كتابخانه مركزي، بيش از دو ميليون نفر از كتابخانه‌هاي وابسته شهر مشهد و حدود دو ميليون نفر از كتابخانه‌هاي وابسته شهرستان‌ها استفاده كرده‌اند. همچنين حدود دو ميليون و 500 هزار نسخه كتاب در كتابخانه مركزي، كتابخانه‌هاي وابسته شهر مشهد و كتابخانه‌هاي وابسته شهرستان‌ها مطالعه شده است.

سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي علاوه بر موزه امام رضا (ع) با 12 گنجينه هنري و فرهنگي منحصر به فرد، مديريت امور اسناد و مطبوعات با هشت ميليون برگ سند تاريخي و بيش از يك ميليون و 140 هزار نسخه نشريه قديمي ادواري، كتابخانه مركزي با 28 هزار و 800 متر مربع فضاي مطالعاتي، داراي 40 كتابخانه وابسته و 6 كتابخانه تخصصي در كشور است كه روزانه بيش از 25 هزار نفر از اين سازمان استفاده مي‌كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 97766