رقایت های انتخاباتی اوباما-2012 در قالب یک کتاب طنز

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
رقابت هاي انتخاباتي باراك اوباما برای انتخابات رياست جمهوري سال 2012 در قالب يك كتاب منتشر مي‌شود.
تصویر جلد کتاب
 
تصویر جلد کتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران ( ايبنا) به نقل از اي.بي سي. نيوز، اين كتاب با عنوان «اُ: يك رمان رييس جمهوري» توسط انتشارات «سيمون اند شوستر» با قيمت 99/25 دلار  فردا سه‌شنبه به بازار خواهد آمد. 

نويسنده کتاب مانند برخي ديگر از رمان هاي سياسي طنز آمريكا ناشناس است و در آن سعي کرده تلاش هاي باراك اوباما براي انتخابات سال 2012 رياست جمهوري در قالبي طنز بيان کند. اوباما در اين كتاب و عنوان آن با نام مستعار «O» به تصوير كشيده شده است.

كتاب كميك «O» مانند كتاب «رنگ‌هاي اصلي» كه در سال 1996 رقابت هاي رياست جمهوري بيل كلينتون را به تصوير كشيده بود، سعي مي كند شخصيت اوباما را در قالبي طنز از طريق اطرافيانش به تصوير بكشد. تصویری که در این کتاب از شخصیت «اُ» به نمایش گذاشته شده شخصیتی خانواده دوست، سخن‌پردازی ماهر و یک استراتژیست سیاسی زیرک است. این ویژگی ها باعث شده که «اُ» در دور اول انتخابات پیروز شود و احتمالا در دور دوم انتخابات نیز بعد از یک سری افت و خیزها، به پیروزی دست خواهد یافت.

«اُ» شخصیتی سیگاری است و معماها را به طرزی پشت هم می‌چیند که اقتصاد به یغما رفته امریکا توسط رقبایش را نجات دهد ولی روش های او برای رای دهندگان قابل فهم نیست.

نویسنده سعی دارد شگفتی «اُ» از کارهای بزرگی را که رای دهندگان درخواست انجام آن را دارند،در قالب این جملات بیان کند:«بیا آقای ریس جمهور! این رکود جهانی بزرگ، فربه و فاجعه بار مال تو! حالا اگه می‌تونی یک شبه ما رو از این وضع بیرون بیار. با این توپ کوچیک حتما می‌تونی. فقط یادت باشه که وقتی با جمهوری خواها بازی می کنی، خوب بازی کنی.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 94516