نورا رابرتز هم از مرز یک میلیون کتاب الکترونیک گذشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۱۶
 
 
نورا رابرتز نویسنده آمریکایی نیز از مرز یک میلیون کتاب الکترونیک کیندل متعلق به سایت آمازون گذشت.
نورا رابرتز
 
نورا رابرتز
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سایت آمازون، امروز اعلام شد نورا رابرتز به عنوان سومین نویسنده ای که توانست بیش از یک میلیون کتاب الکترونیک کیندل به فروش برساند، نام خود را در تاریخ ثبت کرد. 

این نویسنده تا دیروز موفق شد 539/170/1 نسخه کتاب کیندل را به فروش برساند. او که آثارش را با نام خودش یا با اسم مستعار جی.دی.راب منتشر می کند، در فهرستی قرار گرفت که نفر اول آن «استیگ لارسن» نویسنده فقید سوئدی قرار دارد که با سه گانه هزاره به عنوان نخستین نویسنده از مرز فروش یک میلیون نسخه کتاب الکترونیک عبور کرد.
 
پس از او «جیمز پترسون» نویسنده آمریکایی بود که به این رکورد دست یافت و با 65 عنوان کتاب الکترونیک توانست به این میزان فروش برسد. آثار او در ژانرهای مختلف نوشته شده و از آثار تعلیق آمیز جنایی نا خیالی، رومانس و داستان های تاریخی و حتی کتاب کودکان را در بر می گیرد. 

نورا رابرتز از 15 سال پیش از نویسندگان پرفروش سایت آمازون است و به نظر «رای گراندینیتی» معاون این شرکت بزرگ فروش اینترنتی جای تعجب ندارد که او به این رقم دست یافته است. 

رابرتز 60 ساله که مجموعه «در مرگ» را با نام مستعار جی.دی.راب منتشر کرده نویسنده بیش از 200 عنوان رمان است که از جمله آنها می توان به رمان هایی چون «جستجو»، «روشنایی های شمالی» و سه گانه باغ اشاره کرد. او با رمان هایش جوایز متعددی دریافت کرده که جایزه مدال طلا، جایزه ربتا و کوییل از جمله آنهاست. او از سوی مجله تایم به عنوان یکی از 100 چهره پرنقوذ جهان در سال 2007 شناخته شد. مجله معتبر ادبی نیویورکر اخیرا از او به عنوان «رمان نویس محبوب آمریکاییها» یاد کرده است. 

کیندل کتابخوان الکترونیک سایت آمازون است که مثل کتاب خوان های دیگر امکان مطالعه کتاب به صورت الکترونیک را فراهم می کند. این کتابخوان 139 دلاری نسل سوم کتابخوان هایی است که آمازون تاکنون به بازار فرستاده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 93549