رابرت پاتینسون در اقتباسی از دان دلیلو بازی می کند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۹
 
 
در اقتباسی از یکی از رمان های دان دلیلو رمان نویس برجسته آمریکایی که به کارگردانی دیوید کراننبرگ ساخته می شود، بازیگر مشهور انگلیسی بازی می کند.\
رابرت پاتینسون
 
رابرت پاتینسون
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، در این فیلم که اثر جدید دیوید کراننبرگ خواهد بود، رابرت پاتینسون جای کالین فارل را که پیشتر قرار بود در این نقش بازی کند، می گیرد.
 
این فیلم برمبنای رمان «کازموپولیس» دان دلیلو که در سال 2003 نوشته شده ساخته می شود که داستان آن در نیویورک می گذرد و زندگی یک روز یک میلیونر نیویورکی را دربر می گیرد. 

در این رمان نیز این نویسنده 74 ساله آمریکایی مثل دیگر آثار دیگرش ارائه کننده زندگی در قرن بیستم و اوایل قرن بیست و و یکم است.
دان دلیلو در آثارش به مسایل معاصر از قبیل تلویزیون، جنگ هستنه ای، ورزش، جنگ سرد، ریاضیات، دوره دیجیتالی سازی و پیچیدگی های زبانی می پردازد. او اخیرا جایزه ادبی سنت لوییز را بر جوایز دیگرش افزود. 

در این کتاب که سیزدهمین رمان دلیلو است، اریک پاکر یک جوان 28ساله مولتی میلیونر، سفری اودیسه وار را در مانهاتان انجام می دهد تا موهایش را کوتاه کند. زندگی او در لیموزینشن و ماجراهایی که در این سفر یک روزه در داخل شهر انجام می دهد، به نوعی یادآور اودیسه جیمز جویس در خلال این سفر یک روزه است. 

کالین فارل برای بازی در فیلم «نامیدن کلی» از این فیلم خارج شد. کراننبرگ پروژه‌هاي پر شمار ديگري را نيزدر دست اقدام دارد که «کشتزارهاي لندن» با اقتباس از رماني به همين نام نوشته «مارتين ايميس» از جمله آنهاست. 

رابرت پاتینسون برای بازی در فیلم هری پاتر در نقش سدریک دیگوری دیده شد و بعد با بازی در نقش ادوارد فیلم «گرگ و میش» که با اقتباس از آثار استفانی مه یر ساخته شد، به شهرت چشمگیر دست یافت. 

گزارشگر: مازیار معتمدی
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 92836