عذر تقصیري به پیشگاه محمد(ص) و قرآن

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۲۱
 
 
کتاب «عذر تقصیر به پیشگاه محمد(ص) و قرآن» به ضمیمه «خاورشناسی و توطئه خاورشناسان، پیشرفت سریع اسلام» با ترجمه استاد سید غلامرضا سعیدی و مقدمه حجت‏الاسلام سیدهادی خسروشاهی از سوی انتشارات اطلاعات منتشر شد.
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از مرکز بررسی‌های اسلامی قم، این کتاب از مجموعه آثار غلامرضا سعیدی‌ به شمار مي‌آيد که حجت‌الاسلام خسروشاهی آن را تدوین و تنظیم کرده‌ است. 

این کتاب مطالب خود را در سه بخش ارايه مي‌كند. بخش نخست، ترجمه کتاب (an apology for mohammed and the Koran)؛ «عذر تقصیر به پیشگاه محمد و قرآن» نوشته «جان دیون پورت» است که سال 1869ميلادي در لندن منتشر شد و سید غلامرضا سعیدی، ترجمه فارسی آن را در سال‏های 1334 و 1338 در تهران به اتمام رساند و منتشر كرد.
 
ترجمه کتاب «خاورشناسی و توطئه خاورشناسان» نوشته مارگرت مارکوس(به كوشش مریم جمیله) در بخش دومين اين نوشتار جاي دارد. بخش سوم ترجمه «پیشرفت سریع اسلام» نوشته دکتر «لورا واکسیا واگلیری» را انعكاس مي‌دهد. 

کتاب «عذر تقصیر به پیشگاه محمد و قرآن» سال 1338 به عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب شد. «خاورشناسی و توطئه خاورشناسان» نيز توسط انتشارات دارالتبلیغ قم منتشر شد و بخش سوم با عنوان «پیشرفت سریع اسلام» از سوی انتشارات دارالکتب الاسلامیه در سال 1337 به چاپ رسيد. 

اکنون این سه جلد در چاپ و ویرایشی جدید در یک مجلد از سوی انتشارات اطلاعات منتشر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 92223