بازنويسي و ويرايش جديد«درآمدي بر رجال» پس از 13 سال

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۲۳
 
 
استاد دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران از بازنويسي و تجديد چاپ ترجمه كتاب «درآمدي بر رجال» خبر داد كه سال 76 براي نخستين‌بار، بازگردان آن را به زبان فارسي به آنجام رسانده است.\
دكتر عبدالهادي فقهي‌زاده
 
دكتر عبدالهادي فقهي‌زاده
دكتر عبدالهادي فقهي‌زاده، نويسنده و پژوهشگر حوزه معارف، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: اين كتاب در حوزه دين و انديشه است كه ترجمه آن را سال 76 از طريق انتشارات اميركبير به چاپ رساندم.

دكتر فقهي‌زاده از اين اثر به عنوان درآمدي بر علم رجال ياد كرد كه ترجمه‌اي از مقدمه شش‌گانه كتاب «معجم الرجال الحديث» اثر آيت‌الله خويي است.

استاد دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران با اشاره به سال 76 كه نخستين چاپ اين كتاب منتشر شد، گفت: در آن زمان، اين اثر در شمار معدود آثاري بود كه در علم رجال به زبان فارسي درآمده‌اند.
 
وي يادآور شد: تابستاني كه گذشت، موفق شدم ويرايش مجدد و بازنويسي از اين اثر داشته باشم و پاورقي‌هاي مفصلي را درباره برخي از آراي آيت‌الله سيدابوالقاسم خويي عنوان و برخي از آراي او را نقد و بررسي كنم.

وي تصريح كرد: بازنويسي و ويرايش جديد «درآمدي بر علم رجال» اكنون در اختيار انتشارات امير كبير است و واپسين مراحل آماده‌سازي پيش از چاپ را طي مي‌كند. پيش‌بيني مي‌شود كه اين اثر تا اواخر سال جاري منتشر و روانه بازار كتاب شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 90343