نوجوانان واقعه ظهور آخرين منجي را مي‌خوانند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
مدير روابط عمومي مراكز فرهنگي هنري منطقه 12 شهرداري تهران از چاپ كتاب جديدش با عنوان «لحظه فانوس در شهر مه‌آلوده» خبر داد و گفت: اين كتاب روايت تاريخي از پيشگويي‌هاي آخر زمان است كه با استناد به 25 اثر به صورت داستان براي نوجوانان به نگارش درآمده است.
تصوير تزئيني است
 
تصوير تزئيني است

محمدصادق دهنادي با اعلام اين خبر به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: كتاب «لحظه فانوس در شهر مه‌آلود» اثري داستاني است كه در سير گذار‌ه‌هاي تاريخي از دوران زندگي زرتشت آغاز مي‌شود و به پيشگويي‌هاي ديگر بزرگان و پيامبران مانند حضرت داود (ع) مي‌رسد. مخاطب در ادامه اين داستان با تلاقي اديان مختلف در محضر حضرت امام رضا (ع) آشنا مي‌شود و وقايع آخر زمان را به نقل احاديث و روايات مي‌خواند.

دهنادي هدف از تاليف اين اثر را پر كردن جاي خالي تصوير روشني از وقايع ظهور براي نوجوانان عنوان كرد و افزود: تاكنون كتاب‌هاي بسياري در حوزه مهدويت به نگارش درآمده‌اند، اما در اين ميان كمتر كتابي با توجه به سليقه‌‌ نوجوانان نگاشته شده است. 

دهنادي ادامه داد: در تاليف اين اثر كوشيده‌ام براي توجه نوجوانان و علاقه‌مندي بيشتر آنها به آگاهي از اين وقايع، مباحث هيجان برانگيز را بگنجانم تا فرد با خواندن كتاب، احساس اميد و غرور كند و راه تشيع را به عنوان راه درست با انگيزه بيشتري برگزيند. 

وي روايت و تصويرگري وقوع ظهور امام زمان(ع) را بهترين بخش كتاب دانست و گفت: مخاطب با خواندن اين بخش از كتاب قادر به بازسازي تصوير وقوع حوادث در ذهن مي‌شود و به احساس شادي و غرور دست پيدا مي‌كند.

دهنادي ادامه داد: در گردآوري اثر از 25 منبع بهره گرفته شده كه بيشتر شامل كتاب‌هاي اديان آسماني، مهدويت، جامعه‌شناسي دين هميلتون، اعتقاد مشترك اديان در موضوع مهدويت به همراه مجموعه مقالات و روايات و احاديث است.

مدير روابط عمومي مراكز فرهنگي هنري منطقه 12 گفت: استفاده از اين منابع باعث شده تا علاوه بر غناي اثر، در نوع نگارش داستان اثر گذاشته شود و آن را از ديگر آثار متمايز كند.

وي افزود:كتاب «لحظه فانوس در شهر مه‌آلوده» در 120 صفحه گرآوري شده و به احتمال زياد براي چاپ به نشر مجنون واگذار خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 90251