تكنيك‌هاي نوازندگي سوسن شاكرين تدوين شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۵۰
 
 
«روش نوين التيام انقباض‌ها و دردهاي عضلاني مفصلي بدن از طريق تكنيك نوازندگي» توسط سوسن شاكرين تدوين شد و در قالب كتاب منتشر مي‌شود.\
سوسن شاكرين
 
سوسن شاكرين

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، روش نوين التيام انقباض‌ها و دردهاي عضلاني مفصلي دست‌ها و اندام‌هاي فوقاني بدن از طريق تكنيك نوازندگي مبحث مهمي در زمينه پزشكي است. درمان اين درد از طريق اجراي ساز و تكنيك‌هاي نوازندگي روش كاملا نو و جديدي است كه توسط سوسن شاكرين براي التيام اين مشكل پژوهش و تدوين شده است.

شاكرين گفت: اين روش را در سال 1384 به ثبت رسانده است و اين روزها با همكاري گروهي از پزشكان متخصص بيمارستان‌ها و چند دانشكده موسيقي بر روي اين روش كار مي‌كند.

وي ادامه داد: اين مشكل در جهان وجود دارد و گاهي راه‌حل‌هاي براي آن انديشده شده است. ولي روش من نسبت به ساير روش‌ها بهبودي عميق‌تر، زودتر و مداوم‌تري داشته است.

شاكرين درباره شيوه اجراي اين روش در ايران توضيح داد: اين درمان از طريق تمرينات در آموختن گيتار كلاسيك و تمرينات بر روي سازهاي ديگر حل مي‌شود.

وي هم اكنون در مركز آموزش فرهنگي هنري دانشگاه تهران و فرهنگسراي انقلاب مشغول آموزش اين تكنيك است.

شاكرين بيش از 35 سال است كه آموزش مي‌دهد و اين اثر پژوهشي در اثر تجربه كاري او مكتوب شده است كه در قالب كتاب منتشر خواهد شد. 

سوسن شاكرين از نوجواني در دوره‌هاي شبانه كنسرواتوار موسيقي، آموزش گيتار و ساير درس‌هاي تخصصي را آغاز كرد و بعدها نيز به طور آزاد، آموختن را ادامه داد. در سازمان كر اپرا، كر اركستر سمفونيك و كر تالار رودكي هم حضوري فعال و پيگير داشته است. نام او به عنوان سومين زن در ساخت موسيقي فيلم،‌ در فرهنگ سينماي ايران به ثبت رسيده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 87408