اهدای جایزه افتخاری کتابفروشی های اتریش به «آرمین تورنهر»

 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۱
 
 
«آرمین تورنهر» روزنامه نگار و سردبیر نشریه «فالتر» جایزه افتخاری کتابفروشی های اتریش برای شکیبایی در تفکر و تجارت را کسب کرد.\
اهدای جایزه افتخاری کتابفروشی های اتریش به «آرمین تورنهر»
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری اتریش، این خبر در کنفرانس مطبوعاتی پیش از آغاز سومین دوره نمایشگاه کتاب «بوخ وین» که از 18 تا 21 نوامبر (27 تا 30 آبان) برگزار می شود، اعلام شد.

هیات داوران این جایزه در مورد انتخاب «تورنهر» اعلام کرد: او با سبک اندیشه انتقادی خود هیچ گاه نگاه سرشار از احترامش را به سوی مقابلش از دست نمی دهد.این جایزه 10 هزاریورویی در تاریخ 19 نوامبر (28 آبان) در ساختمان شهرداری وین اهدا می شود. 

این جایزه از سال 1990 در جریان هفته کتاب اتریش از سوی اتحادیه مرکزی کتابفروشان اتریش و انجمن فدرال کتاب و صنعت رسانه ای به نویسندگانی اهدا می شود که با آثارشان و یا تعهداتشان از شکیبایی در مقابل دیگر کشورهای همسایه که به لحاظ فرهنگی و زبانی تحت تاثیر هستند، به راه و روشی ویژه دفاع می کنند و سهم خود را به عنوان یک واسطه فرهنگی در اروپا ایفا می کنند.

«اریکا پلوهار» ، «پاول لندوای» ، «مارتین پولاک» و «کلاوس واگنباخ» برندگان سالیان گذشته این جایزه اند. 

«تورنهر» متولد 20 فوریه 1949 در برگنتز است. وی پس از تحصیل در رشته های مطالعه زبان و ادبیات انگلیسی ، زبان شناسی و تاتر در نیویورک و وین، در سال 1977 روزنامه وینی «فالتر» را تاسیس کرد و هم اکنون نیز سردبیر این روزنامه است.از جمله آثار وی می توان به رمان «برزخ» منتشره به سال 2009 در انتشارات «سولنی» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 85103