قاصدك كتاب در راه پارك صبا

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
قاصدك كتاب اين هفته به پارك صبا واقع در شهرداري منطقه سه تهران مي‌رود. عرضه كتاب‌هاي عمومي و تخصصي، بخش عمده كتاب‌هاي اين قاصدك را به خود اختصاص مي‌دهد.\
نمايي از قاصدك كتاب
 
نمايي از قاصدك كتاب
رييس مجتمع مطبوعات تخصصي ـ مجري طرح ـ‌ با اعلام اين خبر به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: تاكنون دو قاصدك كتاب با همكاري شهرداري منطقه سه تهران در اين منطقه جانمايي شده‌اند.

عيسي خندان افزود: راه‌اندازی کتاب‌فروشی‌های سیار با توجه به هزینه‌هاي بالای تاسیس کتابفروشی ثابت و نیز در دسترس نبودن بسیاری از نقاط مختلف کشور به کتاب، طرحي كارا و مفيد است.

وي با بيان اين كه قاصدك‌هاي كتاب به زودي همزمان با برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف در نقاط مختلف شهر جانمايي مي‌شوند، يادآور شد: قاصدك‌ها اين امكان را به مخاطب مي‌دهند كه در هر مكاني به كتاب دسترسي داشته‌ باشند و آثار مورد نياز خود را خريداري كنند.

خندان تصريح كرد: ‌اولويت اصلي جانمايي قاصدك‌ها دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی، پارک‌ها و مراکز گردشگری و فرهنگسراها به حساب مي‌آيند كه به زودي تحت پوشش اين طرح قرار مي‌گيرند.

به گفته وي، قرار است در طرح قاصدك كتاب 735 کتاب‌فروشی سیار به نام «قاصدک کتاب» با حمایت دولت و شهرداری‌های سراسر کشور توسط مجتمع مطبوعات تخصصی کشور با فعالیت ناشران و کتاب‌فروشان در تمامی استان‌ها مستقر شوند تا بخشی از کاستی‌های سیستم پخش و عرضه کتاب از اين طريق جبران شود.

پيش از اين قاصدك كتاب در پارك خشايار، دانشگاه آزاد كرج و امامزاده قاسم جانمايي شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 82760