اسماعيل همتی، «اينی و اونی»؟

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۲
 
 
«اسماعيل همّتي» با يك بغل كتاب به كتاب‌‌فروشي‌ها مي‌آيد. «كودك و نمايش» و «دوازده داستان نمايشي براي ايني و اوني» از جمله‌ي اين كتاب‌هاست.
اسماعيل همتی، «اينی و اونی»؟
 
ايبنا نوجوان: اين نويسنده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما درباره‌ي كارهاي زير چاپ خود گفت: «كتاب‌هاي زيادي زير چاپ دارم كه بخشي از آن مربوط به كودكان و نوجوانان است. مانند كتاب‌هاي «كودك و نمايش»(روش‌هاي آفرينش نمايش با كودك و نوجوان) و «دوازده داستان نمايشي براي ايني و اوني» كه قابليت اجرا روي صحنه‌ي نمايش براي كودكان و نوجوانان را دارند و انتشارات «سمنگان» آن‌ها به چاپ خواهد رساند.»

«تمرين خلاقيت» (روش‌هاي رشد ذهن و پرورش خلاقيت براي كودكان و نوجوانان) و «كودك و قصه»  (روش‌هاي آفرينش قصه با كودكان و نوجوانان) كه به ترتيب توسط انتشارات «قطره» و «مدرسه» متشر خواهد شد از ديگر كتاب‌هاي اين نويسنده براي نوجوانان است كه به‌زودي راهي كتاب‌فروشي‌ها خواهند شد.

نويسنده‌ي «خاطرات يك گاو جنون‌زده» ظاهراً اين روزها حسابي مشغول نگارش چندين كتاب است.
«آشنايي با نمايش و نمايش‌نامه‌ي عروسكي» و «آشنايي با ادبيات كودكان و نوجوانان» از جمله‌ي اين كتاب‌هاست.

او هم‌چنين رماني براي نوجوانان در دست نگارش دارد كه هنوز اسمي براي آن انتخاب نكرده است. «اسماعيل همتي» درباره‌ي موضوع اين رمان گفت: «اين رمان درباره‌ي لاك‌پشتي است كه بر اثر آلودگي دريا به خشكي پناه مي‌آورد و با اتفاقاتي رو‌به‌رو مي‌شود. او براي رهايي از اين وضعيت، دست به ابتكاري مي‌زند كه باعث رونق اقتصادي شهر مي‌شود.»

اين نويسنده كه براي بزرگ‌سالان هم كتاب مي‌نويسد «آشنايي با ادبيات باستاني ايران و جهان» و «از ادبيات بومي چهار‌سويه‌ي سمنان» را براي آن‌ها زير چاپ دارد.

از او كه نمايش‌نامه‌ي «پهلوانان و بازوبندي براي بازو‌هاي بريده» مدتي پيش به چاپ رسيد، تا به حال بيش از 20 عنوان كتاب به چاپ رسيده است. «دعوت به روايت اسماعيل همتي» كه حاوي نظريات او درباره‌ي روايت داستان است و نمايش‌نامه است به تازگي به چاپ دوم نيز رسيده است.

از آثار اين نويسنده مي‌توان به «سفري براي آرش»، «اين منم، طاووس»، «چند دانه گندم نذر كبوتران حرم» و «داستان‌هايي براي سه‌شنبه» اشاره كرد.

با سر زدن به وبلاگ «از دشت آهوان» و سايت اختصاصي «اسماعيل همتي» مي‌توانيد بيش‌تر باو و آثارش آشنا شويد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 82096