كرم شب‌تاب را فوت نكن!

26 مرداد 1389 ساعت 14:17

تا حالا شده از روي دوست داشتن كسي را نصيحت كنيد اما او نپذيرد؟ اين اتفاقي است كه براي سنجاب قصه‌ي «پند بي‌سود» مي‌افتد و هر‌چه او ميمون‌ها را نصيحت مي‌كند بي‌فايده است.


ايبنا نوجوان: پاييز از راه مي‌رسيد و ميمون‌ها در فكر روشن كردن آتش بودند. براي همين هم به سوي نور ضعيفي كه در تاريكي شب ديده مي‌شد رفتند و شروع كردند به فوت كردن آن در حالي‌كه آن نور فقط يك كرم شب‌تاب بود. 

سنجاب هم كه تلاش ميمنون‌ها را مي‌ديد سعي مي‌كرد آن‌ها را متوجه اشتباه‌شان بكند اما... به نظرتان بالاخره ميمون‌ها چه‌كار مي‌كنند؟ مي‌توانند آتش روشن كنند يا نه؟ 

كتاب «پند بي‌سود» كه برگرفته از يكي از داستان‌هاي كتاب «كليله و دمنه» است؛ حكايت اين سنجاب و ميمون‌ها را به زيبايي بيان مي‌كند.
 
«كليله و دمنه» کتابی پندآموز است که در آن حکایت‌های گوناگون، از زبان حیوانات نقل شده‌ است. نام كتاب هم از نام دو شغال با نام‌های «کلیله» و «دمنه» گرفته شده‌ است. بخش زیادي از کتاب به داستان این دو شغال اختصاص دارد. 

«پند بي‌سود» نخستين جلد از مجموعه‌ي 10 جلدي «داستان‌هاي ماندگار» انتشارات «حديث نينوا» است كه «ابوالفضل هادي‌منش» آن را نوشته و «كلثوم نظري» هم براي آن تصويرگري كرده است.
اين كتاب در 12 صفحه و با قيمت 750 تومان منتشر شده است.


کد مطلب: 78507

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/78507/كرم-شب-تاب-فوت-نكن

ایبنا
  http://www.ibna.ir