قاصدك كتاب در راه كرج

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۰۰
 
 
پنجمين قاصدك كتاب هفته آينده به شهر كرج مي‌رود. اين قاصدك روبه‌روي ورودي دانشگاه آزاد كرج با ارايه كتاب‌ با عناوين عمومي فعاليت خود را آغاز مي‌كند./
قاصدك كتاب در راه كرج
 
رييس مجتمع مطبوعات تخصصي ـ مجري طرح قاصدك كتاب ـ با بيان اين مطلب به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: اين قاصدك علاوه بر ارايه كتاب‌هاي عمومي شامل ادبيات، شعر، رايانه و … كتاب‌هاي تخصصي دانشجويان را نيز عرضه خواهد كرد.

عيسي خندان افزود: ناشران به دلیل هزینه بالا برای تاسیس کتاب‌فروشی ثابت، نمي‌توانند كتاب‌فروشي تاسيس كنند، اما قاصدك‌ها زمينه دسترسي آسان‌تر به ويترين كتاب‌ها را فراهم مي‌كنند.

وي با اشاره به اهداف راه‌اندازي قاصدك كتاب، اظهار داشت: اجرای روش‌های نوین در حوزه عرضه كتاب، مي‌تواند فاصله کتاب با مردم را کمتر و پيوندي دوباره ميان آنها ايجاد كند.

خندان با اشاره به فعاليت قاصدك‌هاي كتاب در چهار بخش استان تهران، تصريح كرد: تاكنون قاصدك‌ها در بيمارستان امام خميني (ره)، ورودي متروي صادقيه، امامزاده قاسم (ع) و دانشگاه رودهن راه‌اندازي شده‌اند و قاصدك كتاب تا پايان ماه مبارك رمضان در پارك لاله نيز فعاليت خودش را شروع خواهد كرد. 

وي با اشاره به فعاليت گسترده قاصدك كتاب در مكان‌هاي مختلف گفت: مکان‌هایی نظير مجاورت دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی، پارک‌ها و مراکز گردشگری، فرهنگسراها، مكان‌هاي هم‌جوار همایش‌ها و نمایشگاه‌ها برای حضور قاصدک‌ها پیش‌بینی شده‌‌اند.

قرار است در طرح قاصدك كتاب 735 کتاب‌فروشی سیار به نام «قاصدک کتاب» با حمایت دولت و شهرداری‌های کشور توسط مجتمع مطبوعات تخصصی کشور با فعالیت ناشران و کتاب‌فروشان در تمامی استان‌ها مستقر شوند تا بخشی از کاستی‌های سیستم پخش و عرضه کتاب از اين طريق جبران شود.

اين طرح با همكاري وزارتخانه‌هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي، كار و امور اجتماعي و همچنين وزارت كشور از سوي مجتمع مطبوعات تخصصي اجرايي شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 78406