نخستین مجموعه شعر نوزری منتشر شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۳
 
 
نخستین مجموعه شعر سمیرا نوزری با عنوان «تولدم را تنهایم» به تازگی توسط نشر فرادید منتشر و راهی بازار نشر شده است. شعرهای این دفتر در قالب سپید و درباره موضوع هاي اجتماعی و عاطفی سروده شده‌اند./
تصویر روی جلد «تولدم را تنهایم»
 
تصویر روی جلد «تولدم را تنهایم»
نوزری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره نخستین مجموعه شعرش گفت: این دفتر دربرگیرنده 26 قطعه شعر سپید و 10 قطعه نثر ادبی است که اغلب آن‌ها طی هشت سال گذشته سروده و یا نوشته شده‌اند.

وی در ادامه توضیح داد: عنصر حرکت بیش از هر عنصر دیگری در شعرهای من نمایان است. برای نشان دادن آن نیز از واژه‌ها و نمادهایی چون سفر، رویش، شکفتن و دور شدن استفاده می‌کنم. 

این شاعر افزود: فاصله زیادی که میان انسان‌های امروز وجود دارد دیگر موضوعی است که در شعرهایم به آن می‌پردازم. همچنین این شعرها بیشتر دغدغه‌های عاطفی و اجتماعی من‌را بیان می‌کنند.

وی درباره انگیزه‌اش از انتشار این مجموعه شعر گفت: در میان گذاشتن اندیشه‌ها و حرف‌هایم با مخاطبان شعر، ارتباط برقرار کردن با آن‌ها و طی مسیری که در آن پا گذاشته‌ام، مهم‌ترین اهداف من در چاپ این مجموعه شعر بوده‌اند.

نوزری ادامه داد: به بیان دیگر چاپ این دفتر سرآغازی برای فعالیت جدی‌تر من در حوزه شعر به حساب می‌آید و سعی دارم در این مسیر کارهای بهتر و برتری را به مخاطبانم ارائه کنم.

وی نخستین داستان کوتاهش را در 14 سالگی نوشته اما از سن 18 سالگی به‌طور جدی شعر را دنبال کرده است.

این شاعر یادآور شد: در طول این دوران در کارگاه‌های شعر شرکت نمی‌کردم اما همواره مجموعه آثار شاعران کلاسیک و شاعران پیشرو شعر نو به ویژه در سبک نیمایی را مطالعه کرده‌ام. مطالعه این آثار در نشان دادن مسیر و هموار کردن آن برای من بسیار موثر بود.

سمیرا نوزری متولد 1361 است. نخستین مجموعه شعر او با عنوان «تولدم را تنهایم» در شمارگان 1000 نسخه و قیمت 2000 تومان به تازگی توسط نشر فرادید منتشر و راهی بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 78372