تجدید چاپ خاطرات "شبیه صدام" پس از 8 سال

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۰
 
 
كتاب "شبيه صدام"، در برگيرنده خاطرات میخايیل رمضان، از بدل‌های صدام، پس از 8 سال براي دومين‌بار توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. وي در اين اثر، اسرار بسياري را از بازديد جبهه‌هاي جنگ تحمیلی عراق عليه ايران، بازگو كرده است.\
تجدید چاپ خاطرات "شبیه صدام" پس از 8 سال
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، كتاب "شبيه صدام"، مجموعه خاطرات معلمي عراقى به نام میخايیل رمضان است ‏كه به خاطر شباهت شگفت‏آور به صدام، در سال 1979 توسط يكى از نزديكانش به حزب بعث معرفى و پس از انجام عمل‏جراحي تا سال 1997 نقش صدام را در عرصه‏هاى اجتماعى، سياسى و نظامى بازى كرد. وی در همين سال با كمك‏ كُردهای عراق و سازمان سيا به تركيه فرار كرده و از آن‏جا به ايالات متحده‏ رفت. 

میخايیل رمضان در كتاب "شبيه صدام"، اسرار و خاطراتي را از ملاقات با حُسنى مبارك، ریيس جمهور مصر و ياسر عرفات، رهبر سازمان آزادي‌بخش فلسطين و بازديد از جبهه‏هاى جنگ تحمیلی عراق علیه ايران و روزهاى اشغال كويت بازگو كرده است.

ديدارهاى راوى با صدام، زندگينامه صدام، انجام تمريناتى براى ‏تقليد رفتار، حركات و سخن گفتن صدام، جنگ با ايران و ديدار راوى از جبهه‏هاى جنگ به جاى صدام و شرح مجروح شدن وى، حكايت‌هاى رعب‏آورى از جنايت‌هاى صدام، وجود بدل‏هاى ديگرى ازصدام، كينه‏توزي‌ها و دشمنى‏هاى‏صدام با شيعيان، ترور يكى از شبيه‏هاى صدام، تحليل انديشه صدام و شخصيت او، محاصره تسليحاتى‏ ايران از جانب آمريكا، ربوده‏شدن همسر و فرزندان راوى، آزمايش ‏سلاح‏ ميكروبى بر روى اسيران زن ايرانى توسط صدام، اشغال‏كويت، دستور صدام مبنى بر حمله شيميايى به حلبچه و شرح فرار راوى، مهم ترین موضوع های مطرح شده در كتاب اند.

اين ک‍ت‍اب در س‍ال‌ ۱۳۷۹ با‌ ع‍ن‍وان‌ "ش‍ب‍ی‍ه‌ ص‍دام‌: داس‍ت‍ان‌ م‍ردی‌ ک‍ه‌ ۱۹ س‍ال‌ ن‍ق‍ش‌ ص‍دام‌ را ب‍ازی‌ ک‍رد" با ت‍رج‍م‍ه‌ ع‍ب‍دال‍رح‍ی‍م‌ ح‍م‍ران‍ی‌ ت‍وس‍ط انتشارات ف‍ق‍ه در قم‌ م‍ن‍ت‍ش‍ر ش‍ده‌ اس‍ت‌.

كتاب "شبيه صدام"، همچنین در سال 81 با ترجمه محمدنبي ابراهيمي، در دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري توليد و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسيد. 

چاپ دوم اين اثر در قطع رقعي و 415 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه و بهاي 74 هزار ريال توسط همین ناشر منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 71712