رمان جديد نويسنده مطرح آلماني منتشر مي‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۰۵
 
 
«اووه تلکمپ» نویسنده سرشناس آلمانی که دو سال پیش از این، رمان موفق و تقدیر شده «برج» را به رشته تحریر درآورده بود، به تازگی کار نگارش رمان تازه‌ای با عنوان «مونوریل؛ اکتشافات درسدن» را به پایان برده است.\
اووه تلكمپ
 
اووه تلكمپ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، به گفته سخنگوی انتشارات سورکمپ در برلین، این رمان جدید در تاریخ 20 سپتامبر (29 شهریور) از سوي انتشارات «اینزل» منتشر می‌شود. 

«تلکمپ» كه در رمان «برج» به توصیف محیطی دانشگاهی در منطقه اشرافی‌نشین «گوزن سفید» در شهر درسدن آلمان در سال‌های پایانی حکومت آلمان دموکراتیک پرداخته، در رمان تازه‌اش  شهر «یوهان اشتات» را که توجه کمتری به آن شده، مورد توجه قرار داده است. در این شهر «تلکمپ» دوران کودکی خود را گذرانده ،پیش از آن که خانواده اش به یک ویلا در منطقه «گوزن سفید» نقل مکان کنند. 

این نویسنده در سال 1968 در «البه اشتات» متولد شد، در سال 1989 به دلیل نافرمانی در دوران خدمت نظامی دستگیر شد و به دلیل بی‌اعتباری سیاسی ،جایگاه خود را به عنوان دانشجوی پزشکی از دست داد. اما با فرو ريختن ديوار برلين و پس از اتحاد دو آلمان توانست تحصیلاتش در این زمینه را در شهرهای لایپزیک، نیویورک و درسدن ادامه دهد. 

«تلکمپ» در سال 2000 نخستین رمانش با عنوان «اردک ماهی، رویاها و کافه پرتغالی» و در سال‌های 2005 و 2008 رمان‌های «پرنده یخی» و «برج» را منتشر کرد. از رمان «برج» که موفق به دریافت جایزه کتاب سال آلمان شد، اقتباسي تاتري و سينمايي صورت گرفته است.این نویسنده که از سال 2009 همراه با همسر و دو فرزندش در شهر زادگاهش زندگی می‌کند، قصد دارد دنباله رمان «برج» را بنويسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 71067