«مارك و پلو» منصور ضابطيان در راه نمايشگاه كتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۸
 
 
منصور ضابطيان، نويسنده و برنامه‌ساز تلويزيون از چاپ و انتشار كتاب «مارك و پلو» خبر داد. اين كتاب در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.\
منصور ضابطيان
 
منصور ضابطيان
ضابطيان به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: اين كتاب حاوي نوشته‌هاي است كه طي شش سال سفر به كشورهاي مختلف چون ارمنستان، هندوستان، كره‌جنوبي، لبنان، فرانسه، اسپانيا، ايتاليا، اتريش و ايالات متحده گردآوري شده.

وي ادامه داد: اين كتاب راهنماي سفر نيست كه با خواندن آن بدانيد چه بايد كرد. «مارك و پلو» بيشتر نگاه شخصي من است به كشورهاي است كه سفر كرده‌ام.

به اعتقاد ضابطيان، با توجه به گستردگي سفر در بين ايرانيان كتاب‌هايي با اين مضمون بسيار كم نوشته شده. اينگونه سفرنامه‌ها مي‌تواند به اشاعه سفر كمك كند و به خوانندگان راهكار بدهد تا با مشكلات كمتري مواجه شوند.

وي افزود: بسياري از افراد كه به سفر علاقه‌مند هستند و اين برنامه را به شكل گستره دنبال مي‌كنند به مكتوب كردن خاطرات خود و چاپ آن نپرداخته‌اند تا اين قضيه شكل گسترده‌تري به خود بگيرد و مخاطبان علاقه‌مند بتوانند از تجربيان اين افراد استفاده كنند.

ضابطيان درباره عنوان اين كتاب توضيح داد: به نظر من «مارك» سمبل سفرهاي خارجي و «پلو» سمبل ايراني بودن است. اين عنوان مخاطب را به شكل غيرمستقيم به ياد سفرهاي ماركوپلو مي‌اندازد. 

وي اضافه‌كرد: اين كتاب به شكل مصور از سوي انتشارات مثلث در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.

كتاب‌هاي «اگ‍ر ی‍ک‌ زراف‍ه‌ داش‍ت‍ی‍م» و‌ «اگ‍ر ی‍ک‌ س‍وس‍م‍ار ب‍ودی‍م» از ضابطيان منتشر شده است.‌
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 68021