دموكراتيك شدن دانش در نمايشگاه 23

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۵
 
 
كتاب «دموكراسي معرفتي» از سوي انتشارات ققنوس در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران عرضه مي‌شود. به اعتقاد نويسنده اين اثر، عواملي نظير نظم نوظهوري دانش امروزي و همچنين آموزش پست‌مدرن، دانش را به سوي دموكراتيك شدن پيش مي‌برند.\
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
مجيد اديب‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)،‌ اظهار داشت: دموكراسي تنها در نهادهاي سياسي تجلي نمي‌يابد، بلكه امور ديگر نظير دانش را نيز شامل مي‌شود. امروزه دانش بر اساس نظم تازه‌اي تعريف مي‌شود، نظمي كه زندگي جوامع انساني دانش را توأمان تحت تأثير قرار داده است.

وي اين تغييرات در جوامع امروزي را تحولات فرهنگي خواند و گفت: اين تحولات سبب دموكراتيك شدن دانش شده‌اند. دنياي امروز جوامع اطلاعاتي و دانش‌محور با انقلاب ديجيتالي همراه‌اند و پديده اينترنت با وارد كردن دانش به دنياي مجازي، مهم‌ترين عوامل دموكراتيك شدن دانش به شمار مي‌آيند.

اديب‌زاده ادامه داد: اين عوامل سبب بازتوليد دانش در سطحي وسيع و فراتر از محيط آكادميك شده و آن را دچار بي‌مكاني كرده‌اند. به اين عوامل بايد آموزش پست‌مدرن را نيز اضافه كرد. اين عامل فضاهاي آموزشي را تحولات بسياري را ايجاد كرد که پيدايش آموزش مجازي يكي از اين تحولات است.

وي افزود: آموزش پست‌مدرن معناي محيط آموزشي را كه در شكل سنتي كه تداعي كننده ساختماني به همراه ميز و صندلي است، تغيير داد.

چاپ نخست كتاب «دموكراسي معرفتي» در شمارگان 1650 نسخه، 165 صفحه و بهاي 32000 ريال از سوي انتشارات ققنوس در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران ارايه مي‌شود. اين نمايشگاه از 15 تا 25 ارديبهشت در مصلاي امام خميني(ره) تهران برپاست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 67871