مجاهدي خستگي‌ناپذير از ديار كوير

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۴۵
 
 
كتاب «پارساي كوير» كاري از انجمن آثار و مفاخر فرهنگي استان يزد، از سوي موسسه بوستان كتاب تجديد چاپ شد. در اين اثر، شرح مفصلي از خاطرات و آموزه‌هايي از زندگاني مجاهد و مبارز خستگي‌ناپذير، آيت‌الله حاج شيخ محمدابراهيم اعرافي به تصوير كشيده شده است./
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، آشنايي با اسوه‌هاي فضيلت و الگوهاي كرامت و گشت و گذار در مسير پرجاذبه حيات معنوي فرزانگان، از موثرترين شيوه‌ها براي تهذيب نفس است و نقش بسيار سازنده‌اي در شكل‌گيري شخصيت روحي و معنوي انسان دارد. از آن‌رو كه بشر الگوپذير است، با مشاهده نمونه‌هاي عيني فضيلت و كمال، به سوي آنها جذب مي‌شود و حضور معنوي راه‌يافتگان به آستان ملكوتي كمال، در جان مستعدش تاثير گذاشته و او را به سمت كسب فضايل انساني و مكارم اخلاقي رهنمون مي‌شود.

آيت‌الله شيخ محمدابراهيم اعرافي(ره)، از شمار اسوه‌هاي كرامت است كه به سبب صفات برجسته، بر همه كساني كه با او معاشر بودند تاثيري شگرف گذاشته بود. هركس يك بار او را مي‌ديد، شيفته اخلاق الهي‌اش مي‌شد و تا پايان عمر، ارادتمندانه به وي نظر داشت. وي 50 سال با صميميت و صفا و درستي در ميان مردم ميبد زيست و روز به روز بر عظمت و نفوذ معنوي‌اش افزوده شد.

آيت‌الله اعرافي ادعاي كشف و كرامتي نداشت، ولي مكارم اخلاقي‌اش برترين كرامت‌ها بود. از صفات ممتاز اين انسان شريف مي‌توان به تعبد، وارستگي، زهد، سخاوت، صميميت و صفا، مردم‌داري، تواضع، غيرت ديني، ظلم‌ستيزي و عشق به ولايت اشاره كرد.

كتاب حاضر، مجموعه خاطراتي است كه از زبان كساني كه با او حشر و نشر داشته‌اند، نقل شده است. سعي نويسنده بر اين بوده كه جلوه‌اي از سيماي روحاني وي را، كه نمونه روشني از فضيلت‌هاي فراموش شده است، در برابر سالكان جاده انسانيت و كمال به نمايش بگذارد؛ بدان اميد كه ذكر خاطرات آن فرزانه از دست رفته، مانند حضور روحاني‌اش دل‌ها را متوجه خداي متعال كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب، در پيامي بدين شرح، رحلت اين عالم را تسليت گفتند: «بسمه تعالي. رحلت عالم رباني حضرت آيت‌الله حاج شيخ محمدابراهيم اعرافي را كه از علماي برجسته و مبارز استان يزد بود، به جامعه علمي و روحاني آن استان و به دوستان و علاقه‌مندان آن مرحوم و بالخصوص فرزندان و خانواده ايشان تسليت عرض مي‌كنم.
اين عالم جليل در شمار افراد نادري بود كه از سال‌ها پيش، روح مجاهدت و مبارزه در راه خدا و عدم تسليم در مقابل ظلم و سلطه طاغوتي را در بيان و عمل خود آشكار ساخته بود و در دوران اختناق، يكي از چهره‌هاي مبارز آن استان به شمار مي‌رفت. تلاش خستگي‌ناپذير ايشان در اوان مبارزات و حركت به يزد و سپس در آغاز پيروزي با رهبري فعالانه مردم ميبد، از جمله برگ‌هاي نادر كتاب قطور انقلاب است.
خداوند متعال روح اين بزرگوار را با اوليائش محشور كند و ايشان را از اجر و ثواب مجاهدان برخوردار سازد. سيدعلي خامنه‌اي»

چاپ دوم كتاب «پارساي كوير» در شمارگان 1000 نسخه، 204 صفحه و بهاي 34000 ريال راهي بازار نشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 67758