دانشنامه‌های جديد بنياد دانشنامه‌نگاری در راه نمايشگاه 23

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۴۵
 
 
پنج دانشنامه جديد از سوي بنياد دانشنامه‌نگاري ايران در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود. شهرستان شميرانات، تاريخ پزشكي، دانشنامه الكترونيكي و دانشنامه كارآفريني برخي از عناوين اين دانشنامه‌ها هستند._
دانشنامه‌های جديد بنياد دانشنامه‌نگاری در راه نمايشگاه 23
 

مدير روابط عمومي بنياد دانشنامه‌نگاري ايران با بيان اين مطلب به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: اين آثار در فهرست نخستين دانشنامه‌هاي بنياد قرار دارند كه براي نخستين بار در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه خواهند شد.

حامد طالبيان افزود: «دانشنامه‌هاي الكترونيكي» عنوان يكي از دانشنامه‌هاي بنياد به قلم مسعود رضايي است كه در آن به اختصار به مفاهیم و تاریخچه دانشنامه، انواع دانشنامه و خصوصیات دانشنامه اشاره شده است.

وي همچنين به دانشنامه «كارآفريني» اشاره كرد و گفت: در اين دانشنامه مشاغل مختلف، راه‌هاي مقابله با بيكاري، اصول كارآفريني و خلاقيت، وضعيت موجود كار در ايران و جهان و اطلاعات مرتبط با كارآفريني معرفي و بررسي شده‌اند.

به گفته طالبيان، دانشنامه كارآفريني مجموعه‌اي مرجع و تخصصي است كه تمام اطلاعات و داده‌هاي مستند، علمي و استاندارد مرتبط با مفاهيم كار و كارآفريني را در بر مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه مجموعه هشت جلدي تاريخ پزشكي نيز در فهرست كتاب‌هاي بنياد است، اظهار داشت: اين كتاب مجموعه‌اي مصور و رنگي است كه مقالات مربوط به موضوعات بهداشتي و پزشكي در دوره‌هاي تاريخي را در بر مي‌گيرد.

مدير روابط عمومي بنياد دانشنامه‌نگاري ايران، در بخش ديگر سخنان خود از عرضه دانشنامه «شهرستان شميران» در روزهاي نمايشگاه خبر داد و عنوان كرد: اين دانشنامه با بيان ويژگي‌ هاي اساسي و مهم شهر شميران مانند ارزش گردشگري، هواي کاملاً سالم و آسمان آبي، استعداد هاي پرشمار و ... اطلاعات مفيدي را به خوانندگان عرضه مي‌كند.

بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران یکی از مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با شخصیت حقوقی مستقل است که پیش از اين با نام «بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی» شناخته مي‌شد كه در ساحت‌های مختلف علوم و فنون به تألیف و انتشار دانشنامه و کتاب‌هاي مرجع می‌پردازد. این مرکز پژوهشی در سال 1371 و به همت مرحوم استاد احمد بیرشک بنیان‌گذاری شده است.

بيست و سومين نمايشگاه كتاب تهران 15 تا 25 ارديبهشت ماه امسال در مصلاي امام‌خميني(ره) برگزار خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 66247