مجموعه خاطرات "پشت سنگر موج" منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
تازه‌ترين كتاب قاسم ياحسيني با عنوان "پشت سنگر موج" شامل خاطرات شفاهي سرهنگ حسن شريفي از سال‌هاي دفاع مقدس و نبردهاي دريايي در جنوب كشور، توسط نشر فاتحان به چاپ رسيده است.\
مجموعه خاطرات "پشت سنگر موج" منتشر شد
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) نويسنده اين كتاب، خاطرات حضور راوي در جنگ تحميلي و همرزمي با شهيد نادر مهدوي در عمليات "مقابله به مثل" را پس از 12 ساعت مصاحبه تدوين كرده است.

حسن شريفي، راوي "پشت سنگر موج" با اشاره به چگونگي حضورش در عمليات‌هاي بيت‌المقدس، رمضان، خيبر، بدر، والفجر 8، مقابله به مثل و صاعقه به نحوه تشكيل گروه مقابله به مثل و شكل‌گيري اين عمليات پرداخته است.

وي درباره چگونگي تشكيل گروه "مقابله به مثل" يادآور شده است: طي سال‌هاي جنگ كشورهاي حوزه خليج فارس، به ويژه كويت و عربستان به عراق كمك و حتي به نيابت از عراق نفت صادر مي‌كردند. براي ما سخت بود كه دشمن و دوستانش نفت صادر كنند و كشتي‌هاي ما را بزنند.

حسن شريفي افزوده است: به خاطر ناامن كردن آن منطقه براي عراقي‌ها، گروه مقابله به مثل متشكل از 2 فروند قايق طارق شماره 128 و 129 به فرماندهي حسن شريفي و بيژن گُرد و فرماندهي كل نادر مهدوي در اواخر سال 1365 رسما آغاز به كار كرد.

كتاب "پشت سنگر موج" در قطع رقعي و 144 صفحه، با شمارگان 3000 نسخه و بهاي 24 هزار ريال توسط انتشارات فاتحان منتشر شده است.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 66117