عبرت از وقايع پيشين در «جزوه‌هاي گام نو»

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
مجموعه «جزوه‌هاي گام نو» كتاب‌هاي جيبي با موضوع فلسفه سياسي و ادبيات است که از سوي انتشارات گام نو منتشر مي‌شود. به گفته مدير اين انتشارات، اين مجموعه به شرح وقايع دهه‌هاي پيشين مي‌پردازد و حاوي نكته‌هايي قابل توجه براي مسايل امروز جامعه است.\
تصوير تزييني است
 
تصوير تزييني است
عليرضا رجايي، مدير انشتارات گام نو، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)،‌ اظهار داشت: سه عنوان از اين مجموعه مجوز نشر را دريافت كرده و تا پيش از نمايشگاه كتاب تهران منتشر مي‌شوند.

وي اين مجموعه را شامل مقاله‌هايي در حوزه انديشه و فلسفه سياسي و ادبيات و بررسي موضوعاتي مهم در اين عرصه‌ها برشمرد و گفت: اين موضوعات لزوما وقايع امروزي را شامل نمي‌شوند. به عنوان مثال، يكي از كتاب‌ها «طبقه سوم» نام دارد و به بررسي انقلاب فرانسه مي‌پردازد.

رجايي ادامه داد: با وجود پرداختن برخي از آثار اين مجموعه به وقايع چند دهه پيش،‌ نكات قابل توجهي در آنها وجود دارند كه براي مسايل امروز جامعه نيز كاربردي‌اند.

وي دليل انتخاب نام «جزوه» براي اين مجموعه را حجم كم و جيبي بودن مجلدات آن دانست و گفت: اين آثار همچنين يادآور كتاب‌هايي است كه در سال‌هاي نخست انقلاب با همين شكل ظاهري با گرافيكي ساده چاپ مي‌شدند.

رجايي با اشاره به وجود آثار ترجمه‌اي و تأليفي در اين مجموعه گفت: اين آثار به دليل حجم كم، ممكن است خواننده را به مطالعه آنها مشتاق‌تر كند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 66105