«در چشم طوفان» بالاخره بر پيشخان كتاب‌فروشي‌ها نشست

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۵۹
 
 
نويسنده كتاب «در چشم طوفان»‌ با اشاره به اين كه اين نوشتار پس از ويرايش‌هاي مكرر، از سوي انتشارات سروش منتشر شد، افزود: اين نوشتار اكنون بر پيشخان كتاب‌فروشي‌ها قرار گرفته است.
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
علي‌اكبر عبدالرشيدي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، عنوان كرد: اين نوشتار با محور خاطرات «جرج تنت» رييس سابق سازمان اطلاعات و جاسوسي آمريكا(سيا) تدوين شده است.

وي علت تاخير در انتشار كتاب را ويرايش مجدد آن دانست و اظهار داشت: با توجه به اين كه در ترجمه و ويرايش نهايي، مطالبي جابه‌جا و به اشتباه بيان شده بود، تصميم گرفتم كه آن را پس از ويرايش مجدد به چاپخانه ارسال كنم.

عبدالرشيدي با تاكيد بر اين كه اين نوشتار حاوي سه بخش و 23 فصل است، توضيح داد: اتفاقات مهمي كه در زندان گوانتانامو رخ داد و شكنجه زندانيان، ‌ماجراي شبكه‌هاي جاسوسي و جنگ‌هاي تبليغاتي در افغانستان، برخي از محورهاي كتاب را مشخص مي‌كند.
 
«جرج تنت» هفت سال تمام مدیر «سیا» بود. دوران ریاست او بر این سازمان اطلاعاتی از دوران حکومت بیل کلینتون آغاز شد. وی در سه دهه اخیر تنها مدیر سیا بود که پس از تغییر ريیس جمهوری سمت خود را حفظ کرده بود.
 
  مدیر ۵۱ ساله سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) سوم ژوئن ۲۰۰۴ از سمت خود کناری‌گیری کرد و جورج بوش استعفای او را پذیرفت. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا به ویژه «سیا» در پی رویداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تحت فشار و انتقاد بودند و بالاخره یک نفر باید کنار می‌رفت!

كتاب «در چشم طوفان» در قطع وزيري،  670 صفحه و بهاي 100000 ريال از سوي انتشارات سروش منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 65562