۱
 

معرفي خلبان شهيد "يحيي شمشاديان" در كتاب "عقابان پَرو"

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۰۰
 
 
اولين مجلد مجموعه زندگي‌نامه‌هاي مستندِ داستاني شهداي هوانيروز كرمانشاه با عنوان "عقابان پَرو" و محوريت سرلشكر خلبان شهيد يحيي شمشاديان، نوشته مهرداد رضايي‌فر، توسط هيات معارف جنگ هوانيروز منتشر مي‌شود.\
معرفي خلبان شهيد "يحيي شمشاديان" در كتاب "عقابان پَرو"
 
مهرداد رضايي‌فر، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) اظهار داشت: شهيد يحيي شمشاديان، يكي از شهداي شاخص هوانيروز كرمانشاه و فرمانده يگان پروازي هوانيروز مستقر در ايلام بوده كه در عمليات مسلم‌بن‌عقيل به شهادت رسيده است.

وي اضافه كرد: طبق اسناد و مصاحبه‌هاي صورت گرفته با خانواده، دوستان، هم پروازان و افرادي چون؛ امير سرتيپ خلبان يدالله واعظي، كمك خلبان شهيد شمشاديان در زمان شهادت، رشادت‌هاي بي‌نظيري در دوره دفاع از منطقه كردستان در برابر گروهك‌هاي ضد انقلاب تا شروع جنگ تحميلي، توسط اين شهيد صورت گرفته است.

اين نويسنده، خاطرنشان كرد: كتاب "عقابان پَرو"، از دوران كودكي تا ادامه تحصيل، ‌حضور در هوانيروز، آغاز جنگ تحميلي و شهادت سرلشكر خلبان يحيي شمشاديان را دربرمي‌گيرد.

رضايي‌فر افزود: اين اثر به صورت زندگي‌نامه مستندِ داستاني نوشته شده و در حال حاضر، در مرحله بازبيني پيش از انتشار توسط هيات معارف جنگ هوانيروز قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 63026
 


 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۲۳:۵۳:۳۷
درود به روان پاک شهدا خلبان خصوصا شهید یحیی شمشا دیان خیلی کار خدا پسندان است مربوط بشهدای عزیزی این شهید والا مقام رشادت های در عرب مجصوصا ایلام داشتن این حقیر در زمان مستقر شدن در ایلام در سال 61 افتخار اشنایی با این بررگوار را داشتم جا نفشانیهای که در استان ایلام داشتن قابل توصیف نیست دست جنابعالی و افرادی که کار فرهنگی را انجام دادن
ا (219026)