کتاب آذربایجانی‌ها در مسکو رونمايي شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
 
مراسم رونمایی از کتاب «معرفی آذربایجان و آذربایجانی‌ها به روسیه» با حضور شماری از مقام‌های روسیه و جمهوری آذربایجان در مسکو برگزار شد.\
الکساندر سباستیانوف، از نویسندگان کتاب
 
الکساندر سباستیانوف، از نویسندگان کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا) به نقل ازخبرگزاری آذربایجان، «الکساندر گوریانین» تاریخ‌نگار و «الکساندر سواستیانوف» نویسنده روسی، روز یکشنبه طی مراسمی در هتل ریاست جمهوری مسکو كه مرکز فدرال ملی- فرهنگی آذربایجانی‌های مسکو میزبان آن بود، از کتاب خود رونمایی کردند.

نویسندگان کتاب در این مراسم ضمن معرفی اثر خود تاکید کردند این کتاب به شکلی ساده نوشته شده و بسیاری از تصورات غلطی را که در جامعه روسیه درباره آذربایجانی‌ها وجود دارد، برطرف می‌کند. این کتاب همچنین به خوانندگان روسی اطلاعاتی جذاب از تاریخ روابط روسیه با جمهورری آذربایجان ارایه می‌کند.

به گفته گوریانین و سواستیانوف، بسیاری از اطلاعات ارایه شده در این کتاب جدید است. آنها ابراز امیدورای کردند که این کتاب به دوستی بین مردم روسیه و جمهوری آذربایجان کمک کند. نویسندگان معتقدند که مناسبات تنگاتنگ بین روسیه و آذربایجان به نفع طرفین خواهد بود و تاکید کرده‌اند کتابشان می‌تواند مورد توجه سیاست‌مداران، دیپلمات‌ها، تاریخ‌نگاران، خوانندگان عمومی كتاب و به ویژه جوانان قرار بگیرد.

« گوریانین» طی سخنانی در مراسم رونمایی کتاب گفت: چون جوانان آینده ما را می‌سازند، لازم است منابع صحیحی در اختیار داشته باشند. سواستیانوف نیز بر اين تاکید کرد که کتاب تلاش می‌کند نگاهی معلولی ارایه کند تا برای همه کسانی که به تاریخ قفقاز جنوبی و مسایل سیاسی آن علاقه دارند، مفید باشد.

در مراسم رونمایی از این کتاب شماری از نمایندگان جامعه روسیه، نویسندگان، وزرا و مسئولان دولتی از جمله معاونان دولت روسیه، شهرداری مسکو، اتاق عمومی فدراسیون روسیه، اتحادیه‌های ملی-فرهنگی، نمایندگان سفارت جمهوری آذربایجان در مسکو و... حضور داشتند.

الکساندر گوریانین نویسنده، تاریخ نگار و محقق علوم سیاسی است که تا کنون چندین کتاب درباره روسیه نوشته و چند جایزه به او تعلق گرفته است. الکساندر سواستیانوف نیز نویسنده، منتقد، روزنامه‌نگار و محقق علوم سیاسی است که تا کنون چند کتاب با موضوعات سرمایه‌داری ملی، دموکراسی ملی، روسیه و اروپا نوشته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 61980