موريل باربري: ادبيات را به فلسفه ترجيح مي‌دهم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۴۵
 
 
موريل باربري، نويسنده پرفروش فرانسوي اذعان دارد در مقايسه با فلسفه، با ادبيات توانسته است فهم عميق‌تري از زندگي كسب كند.\
موريل باربري
 
موريل باربري

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از فوكوس تايوان نيوز، موريل باربري نويسنده پرفروش فرانسوي در حاشيه نمايشگاه كتاب تايوان در جمع خبرنگاران از تغيير جهت نويسندگي خود از آثار فلسفي به ادبيات ابراز خوشحالي كرد.
 
با فروش بيش از 625 هزار نسخه از آثار خانم موريل باربري در سال گذشته، اين نويسنده مكان ششم را در فهرست پرفروش‌ترين نويسندگان فرانسوي به خود اختصاص داد.
 
او در جمع گروهي از بازديدكنندگان نمايشگاه گفت: «سه سال از زماني كه فلسفه تدريس مي‌كردم گذشته است. من خوشحالم كه فلسفه را ترك كردم و به ادبيات رو آوردم چرا كه ادبيات فهم عميق‌تري نسبت به زندگي به من داد». 

او در نگارش آثارش مانند «وقار جوجه‌تيغي» همواره علاقه به نوشتن روايت‌هايي طنزآميز از ادبيات كلاسيك فرانسه دارد. از اين اثر تاكنون بيش از يك ميليون نسخه در فرانسه به فروش رسيده و تنها در تايوان صد هزار نسخه از آن خريداري شده است.
 
موريل باربري در برنامه بازديد خود از آسيا پس از تايوان به ژاپن سفر خواهد كرد. 
 
باربري نويسنده مراكشي‌الاصل فرانسوي در سال 1969 در كازابلانكا به دنيا آمد. او از دانش‌آموختگان فلسفه مدرسه عالي فونتني سن-كلود است. نخستين رمان او «پرخوري» در سال 2000 به بازار آمد و اثر مشهور «جوجه‌تيغي باوقار» در سال 2006 عرضه شد. دو رمان خانم باربري توسط نشر گاليمار در فرانسه منتشر شده‌اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 61439