مناقشه بر سر میراث « کامیلو خوزه سلا» به برد پسرش انجاميد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۲۱
 
 
هشت سال پس از درگذشت «کامیلو خوزه سلا» نویسنده اسپانیایی برنده جایزه نوبل ادبیات ، پسر این نویسنده پیروز دور اول مناقشه بر سر میراث پدرش شد.\
مناقشه بر سر میراث « کامیلو خوزه سلا» به برد پسرش انجاميد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، بر مبنای حکم یک دادگاه در شهر مادرید، پسر این نویسنده اجازه برداشت پنج میلیون یورو از ارثیه پدرش را به دست آورد. بر مبنای گزارش مطبوعات «سلا» در وصیت‌نامه خود «مارینا کاستانو» همسر دوم و بیوه‌اش را به عنوان تنها وارثش معرفی کرده بود. 

«سلا» نویسنده رمان‌های موفقی همچون «کندو» که از سال 1916 تا 2002 می‌زیست، برای پسرش تنها یک تابلوی نقاشی به ارزش 100 هزار یورو از «خوآن میرو» به ارث گذاشته بود. این نویسنده بقیه ثروتش را همراه همسر دومش در چندين شرکت و یک بنیاد سرمایه گذاری کرده بود. دادگاه در این سرمایه‌گذاری‌ها ترفندی را تشخیص داد که طی آن پسر این نویسنده از حق قانونی خود از ارثیه پدرش محروم می‌شد.
 
«سلا» نویسنده مشهور اسپانیایی در پایان دهه 80 از همسر اول و مادر تنها پسرش «روزاریو کونده» جدا شد تا بتواند با روزنامه‌نگاری به نام «مارینا کاستانو» ازدواج کند. پسر این نویسنده که اکنون 46 ساله است، در دانشگاه «بالارس» رشته فلسفه حقوق تدریس می‌کند. بر اساس مطالب منتشر شده در مطبوعات اسپانیا، همسر دوم این نویسنده در برابر این حکم از دادگاه درخواست استیناف کرده است.


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 60143