"فصل گل يخ"

زندگي‌نامه داستانی "كامران نجات‌اللهي" در یک ماه به 2 چاپ رسید

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۲۰
 
 
انتشارات سوره مهر كتاب "فصل گل يخ" را با موضوع روايتي داستاني از زندگي شهيد كامران نجات‌اللهي، در کمتر از یک ماه به 2 چاپ رسانده است. این اثر توسط فاطمه فروغي نوشته شده است./
زندگي‌نامه داستانی "كامران نجات‌اللهي" در یک ماه به 2 چاپ رسید
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، "فصل گل يخ" هفدهمين جلد از مجموعه "قصه قهرمانان" است.

فاطمه فروغي، نویسنده کتاب اظهار داشت: داستان "فصل گل يخ" با بياني غير مستقيم به زندگي شهيد نجات‌اللهي پرداخته است. به اين صورت که فردی پس از سال‌ها به كشور بازگشته و نام يكي از خيابان‌ها را مشابه نام استاد خود (كامران نجات‌اللهي) مي‌بيند. سپس با تحقيقاتي، پي‌گير چگونگي مبارزات و نحوه شهادت وي می شود.

وي با اشاره به منابع نگارش كتاب "فصل گل يخ" گفت: براي نوشتن اين اثر به كتاب‌هاي بسياري مراجعه شد. اما درباره شهيد نجات‌اللهي اطلاعات كمي وجود دارد. حتي در بنياد شهيد و امور ايثارگران هم اطلاعات کافی درباره وي بدست نيامد.همه مطلعان،  علت نبود اطلاعات را سن كم (24 سالگي) وي در لحظه شهادت مي‌دانستند.

فروغي ادامه داد: بر همين اساس اطلاعات مورد نياز براي اين اثر از مصاحبه با خانواده و دوستان و يادنامه استاد شهيد نجات‌اللهي گردآوري شد.

كتاب "فصل گل يخ" نوشته فاطمه فروغي، در قطع پالتويي و 72 صفحه، با شمارگان 2500 نسخه و بهاي 16 هزار ريال توسط انتشارات سوره مهر و در کمتر از یک ماه به چاپ های اول و دوم رسيده است.  

كامران نجات اللهي سال 1345 در رشته راه و ساختمان وارد دانشگاه علم و صنعت شد. براي ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس و دكتري به دانشگاه صنعتي امير كبير (پلي تكنيك) رفت و پس از اخذ مدرك دكتري، در دانشگاه به تدريس پرداخت. 

وي همزمان با اوجگيري مبارزات عليه رژيم پهلوي فعاليت‌هاي انقلابي خود را آغاز و در تحصن دانشگاهيان و مردم مبارز در اعتراض به تعطيلي دانشگاه‌ها، شركت کرد. 

سرانجام روز پنجم دي ماه 1357 وقتي نيرو‌هاي رژيم پهلوي به حلقه تحصن استادان دانشگاه حمله كردند، دكتر كامران نجات اللهي مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسيد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 59353