نهمين جشنواره‌ي مطبوعات كودك و نوجوان(8)

نوجواني درخت كاج!

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۵۶
 
 
براي آدم‌هايي كه در شهرهاي كوچك و خوش آب و هوا زندگي مي‌كنند، نفس كشيدن در تهران با اين همه دود و دمش سخت است. اين‌ها را «غلام‌رضا بكتاش»، شاعر حوزه‌ي كودك و نوجوان به ما گفت. او كه براي ديدار از جشنواره‌‌ي مطبوعات و گرفتن جايزه‌اش آمده بود، 2 تا خبر از كتاب‌هايش به ما داد و گفت كه بايد زودتر به شهرم ملاير برگردم.
«غلامرضا بكتاش»
 
«غلامرضا بكتاش»
ايبنا نوجوان: «غلام‌رضا بَكتاش» شاعر كودك و نوجوان است. حتماً شعرهاي او را در مجله‌ي كيهان بچه‌ها يا «رشد نوجوان»  خوانده‌اي.
 
كتاب شعر تازه‌ي او قرار است تا يك ماه ديگر توسط انتشارات «سروش» منتشر ‌شود. شاعر اين كتاب به ما گفت: «12 شعر در قالب چهارپاره و شعر نو (نيمايي) در اين كتاب گنجانده شده است و اسم آن را «نوجواني درخت كاج» گذاشته‌ام.» 

...
نوجواني درخت كاج
                     مثل من
توي باغچه گذشت
با عقب‌نشيني حياط
كاج توي كوچه رفت و
هيچ‌وقت برنگشت
...
 

بكتاش قصد دارد مجموعه‌اي از شعرهاي كوتاه براي نوجوانان بگويد كه سرشار از تفكر و انديشه باشند. او از برگزاري جشنواره هم راضي است: «اين‌ جشنواره‌ها، به ما دلگرمي مي‌دهد تا خوب بنويسيم و كودكان و نوجوانان را تشويق مي‌كند تا متوجه ارزش آثار خوب بشوند و به مطالعه‌ي بيش‌تر رو بياورند. اما من در هر صورت دوست دارم بچه‌ها نفع بيش‌تري نسبت به شاعران و نويسندگان ببرند.» 

كتاب‌هاي آقاي بكتاش كه به 10 جلد مي‌رسند، در جشنواره‌هاي زيادي برگزيده‌ شده‌اند. او براي كتاب «رونويسي از بهار» و «با دعاي باران» جايزه گرفته است.
 
در همين جشنواره‌ي هم به خاطر شعر «نوبت بهار» كه در مجله‌ي رشد نوجوان چاپ شده بود، برگزيده شد. 

آقاي بكتاش! از شما ممنونيم كه به فكر بچه‌ها هستيد و به شما به‌خاطر جايزه‌هايي كه گرفته‌ايد و شعرهاي خوبي كه بلديد بگوييد تبريك مي‌گوييم. اميدواريم در تهران به شما خوش گذشته باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 56904