به كوشش دانشگاه ييل منتشر مي‌شود

كتاب ايرانيان: ايران باستان، دوران مياني و نوين

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۳۵
 
 
كتاب «ايرانيان: ايران باستان، دوران مياني و نوين»، نوشته‌ محمدعلي همايون كاتوزيان‌، به كوشش دانشگاه ييل منتشر مي‌شود. اين كتاب ايران را از عهد باستان تا دوره‌هاي كنوني به تصوير مي‌كشد./
جلد كتاب
 
جلد كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، محمدعلي همايون كاتوزيان در اين كتاب، ايران را از عهد باستان تا ايران كنوني در يك جلد و ٤٤٨ صفحه، مورد بررسي و تحليل قرار داده ‌است.

به گفته اين تاريخ‌نگار ايران باستان، در سراسر تاريخ ايران ويژگي‌هايي وجود دارد که در دوره‌هاي مختلف مرتب تکرار مي‌شود. اين كتاب از سوي دانشگاه ييل (Yale) به چاپ خواهد رسيد و علاقه‌مندان مي‌توانند از راه تارنگار آمازون اين كتاب را پيش‌خريد كنند.

محمد علي همايون کاتوزيان كه در خارج از ايران به «هما كاتوزيان» معروف است در سال۱۳۲۱ در تهران به دنيا آمده ‌است. وي اقتصاددان، تاريخ‌نگار، دانشمند علوم سياسي و منتقد ادبي است که زمينه تحقيق مورد علاقه‌اش مسايل مربوط به ايران است.

تحصيلات رسمي دانشگاهي کاتوزيان در زمينه‌ اقتصاد و جامعه‌شناسي است و همزمان، مطالعاتش را در زمينه تاريخ و ادبيات ايران تا سطح پيشرفته آکادميک ادامه داده ‌است.

«اقتصاد سياسي ايران: از مشروطيت تا پايان سلسله پهلوي»، «سعدي شاعر عشق و زندگي»، «نامه‌هاي خليل ملكي»، «استبداد دموكراسي و نهضت ملي»، «هشت مقاله در تاريخ و ادب معاصر» و... از جمله كتاب‌هاي كاتوزيان محسوب مي‌شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 56719