خلبان اقيانوس پيما بر پرده سينماهاي جهان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۰۷
 
 
فيلم سينمايي «آمليا» كه بر اساس كتاب زندگي‌نامه خليان آمريكايي «آمليا ارهارت» ساخته شده، از هفته آينده نمايش جهاني خود را آغاز خواهد كرد./
خلبان اقيانوس پيما بر پرده سينماهاي جهان
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين فيلم را «ميرا نير» كارگرداني كرده و فيلم‌نامه آن بر اساس رماني اثر «سوزان باتلر» نوشته شده است.

فيلم‌هاي «مهاجرت»، «هشت» و «ونيتي فير» از ديگر آثار اين كارگردان 52 ساله هندي است. او يكي از اپيزودهاي فيلم «نيويورك دوستت‌ دارم» را نيز كارگرداني كرده و تاكنون نامزد دريافت 2 جايزه بفتا بوده است.

اين فيلم داستان زندگي «آمليا ارهارت» ‌خلبان زن آمريكايي است كه به تنهايي در سال 1973 بر فراز اقيانوس اطلس پرواز كرد و قصد داشت سراسر دنيا را با هواپيما پرواز كند. 

فيلم آمليا بر اساس رمان «شرق تا سحر» ساخته شده و زندگينامه ارهارت و ماجراي پرواز تاريخي او را به طور كامل و با نقل جزييات روايت كرده است. البته آمليا خود دو كتاب ديگر را نير بر اساس اين تجربه شخصي  نوشته كه «20 ساعت،40دقيقه» و «آخرين پرواز» نام دارد.

اين پنجمين اثر سينمايي است كه بر اساس زندگي امليا ارهارت ساخته مي‌شود.

«هيلاري سوانك» در نقش آمليا، «ريچارد گير» و «ايوان مك گرگور» بازيگران اصلي اين فيلم اند كه از هفته آينده نمايش جهاني خود را آغاز خواهد كرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 52071