در يازدهمين شماره "شيراز" منتشر شد

ترجمه عربی مقاله محمدرضا روزبه، درباره شعر انقلاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۳۰
 
 
يازدهمين شماره نشريه ادبی و عربی "شيراز" با مقاله ای از دكتر محمدرضا روزبه، درباره چگونگي شكل‌گيري شعر انقلاب و مقاومت درايران و گفت‌وگويي با احمدرضا احمدي، منتشر شد./
ترجمه عربی مقاله محمدرضا روزبه، درباره شعر انقلاب
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، نشريه عرب زبان "شيراز"، به همت دفتر ادبيات ايران و عرب، مديرمسوولي حسن بنيانيان و سردبيري موسي بيدج، از سوي مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري منتشر شده است.

اين نشريه دريچه‌اي از ترجمه ادبيات فارسي به زبان عربي است و با توزيع در كشورهاي عربي و اسلامي، تاكنون بسيار مورد توجه جامعه ادبي عرب قرار گرفته است.

در يازدهمين شماره اين نشريه مقاله "شعر الثورة و المقاومة في ايران" به قلم دكتر محمدرضا روزبه، به چاپ رسیده که در آن شعر دهه 1360 و چگونگي شكل‌گيري شعر انقلاب و مقاومت درايران بررسی شده اند.

"سمعت صوتاً هاتفاً في‌السحر"، مقاله دیگر این نشریه به قلم موسی بیدج و درباره شعر و شخصيت حكيم عمر خيام است. 

در ادامه، گفت‌وگوهايي با احمدرضا احمدي، با عنوان "لم ابك سوي بياض الفرس" و سمیرا ارشدی با عنوان "بروين حنجرة نادت بالحق و الحقيقه" (درباره شعر پروين اعتصامي) و ترجمه عربی اشعاري از محمدعلي بهمني و محمود اكرامي و 2 داستان از محمدرضا كاتب و محمدعلي گوديني، آورده شده اند.

موسي بيدج، صادق خورشا، حيدر نجف و جمال كاظم از مترجمان اين نشريه‌اند.

يازدهمين شماره نشريه "شيراز" در قطع وزيري و 120 صفحه و با قيمت 12000 ريال، توسط مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 51689