نمایشگاه کتاب شانگهای: از نمایش جادوگری تا ...

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۱۶
 
 
نمایشگاه گتاب شانگهای که از پنجشنبه هفته پیش آغاز شده، فردا (چهارشنبه) در حالی به کار خود پایان می‌دهد که بر اساس آمار ارایه شده تا روز دوشنبه بیش از 100 هزار نفر از آن بازدید کردند و حدود 10 میلیون یوان فروش داشت.
نمایشگاه کتاب شانگهای: از نمایش جادوگری تا ...
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از شانگهای دیلی و خبرگزاری شینهوا، بیش از 470 ناشر با حدود 100 هزار کتاب مختلف در اين نمايشگاه حضور دارند و 60 هزار کتاب جدیدالانتشار به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، روسی و ... در آن به نمایش گذاشته شد.
 
در حاشیه این نمایشگاه 300 سمینار و مراسم مختلف فرهنگی برای سنین مختلف از جمله کودکان برگزار شد. برنامه‌هایی مانند جادوگری و نمایش‌های مهارتی نيز از ديگر برنامه‌هاي جانبي بود كه با استقبال بازدید کنندگان روبه رو شد.

از حوادث مهم نمایشگاه شانگهای، حضور «شری بلر» همسر «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس در این نمایشگاه بود که نسخه چینی کتاب خود با عنوان «حرف زدن برای خودم» را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت. تنها در يك روز هزار جلد از اين كتاب به فروش رفت.

همسر بلر كه با لباس كيمونو در اين نمايشگاه حضور يافته بود، در این باره گفت: خوشحالم که برای حضور در نمایشگاه شانگهای به چین آمده‌ام و باید بگویم از اینکه می‌بینم مردم چین نسبت به من و کتابم این قدر ابراز محبت می‌کنند، متعجب شده‌ام.

«شری بلر» در مقدمه کتاب خود ابراز امیدواری کرده که روابط چین و انگلیس گسترش يابد.

از جنبه‌های دیگر نمایشگاه شانگهای بحث‌های تجاری و سوداگرانه آن بود که البته به مذاق برخی بازدیدکنندگان خوش نیامد. به طور مثال در حالی که قیمت بلیت ورودی نمایشگاه 20 یوان در نظر گرفته شده بود، برخی بازدید گنندگان معتقدند که نمایشگاه می‌توانست برای برخی افراد و گروه‌های سنی تخفیف در نظر بگیرد. «شن گوبین» هفتاد ساله در حاشیه نمایشگاه در گفت و گو با «شانگهای دیلی» گفت: امیدورارم که برای دانشجویان و سالخوردگان بلیت تخفیف‌دار در نظر گرفته شود.

حضور دست‌فروشان در حاشیه نمایشگاه نيز انتقاد برخی بازدید گنندگان را برانگیخت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 47754