موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب منتشر كرد

كتاب‌نقشه آموزشي ايران بر اساس تحقيقات جغرافيايي

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۰۶
 
 
كتاب‌نقشه آموزشي ايران بر اساس تحقيقات جغرافيايي به كوشش موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب منتشر شد. اين نقشه‌نگاره، آخرين تقسيمات كشوري شامل استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها را دربر مي‌گيرد.\
نقشه نگاره
 
نقشه نگاره
مدير موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب با بيان اين مطلب به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) گفت: در اين كتاب‌نقشه نام شهرها و مناطق مهم با حروف كاملا برجسته و مشخص به چاپ رسيده و پيدا كردن و شناسايي شهرها و آبادي‌ها نسبت به ساير نقشه‌نگاره‌ها آسان‌تر است.

محمدرضا سحاب خاطرنشان كرد: علاوه بر آن راه‌هاي اصلي، به منظور نشان دادن ارتباط بين مناطق مختلف ايران، نشانه‌هايي روي كتاب‌نقشه درج شده است تا گرداشگران داخلي و خارجي به سهولت بتوانند به مكان‌هاي مورد نظر خود دست يابند.

مدير موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب خاطرنشان كرد: همچنين در اين كتاب‌نقشه مرزها و راه‌هاي ارتباطي ايران با كشورهاي همسايه مشخص شده و دو نقشه‌نگاره مردم‌شناسي و اوضاع طبيعي ايران نيز در اين كتاب‌نقشه به چاپ رسيده است.

به گفته سحاب، استفاده از اين كتاب‌نقشه براي شناخت كشور ايران و براي دانش‌آموزان مدارس و دانش آموزان مقاطع تحصيلي مختلف سودمند است زيرا بر اساس آخرين تقسيمات كشوري شامل استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها در بخش تحقيقات موسسه جغرافيايي و كارتوگرافي سحاب منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 47328