اجرای «مرغ مينا» تا 7 مرداد در تئاتر شهر

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۱۴
 
 
نمايش«مرغ مينا» نوشته محمد ابراهيميان به كارگردانی تاجبخش فنائيان تا 7 مرداد در سالن اصلي تئاترشهر اجرا دارد. اين نمايشنامه سال گذشته با عنوان «تراژدي رودكي» از سوي انتشارات نمايش به چاپ رسيد.\
نمايي از نمايش مرغ مينا
 
نمايي از نمايش مرغ مينا
فنائيان به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: نمايش «مرغ مينا» ابعاد فرهنگي، هنري، سياسي و اجتماعي زندگي رودكي و مناسبات عاشقانه اين شاعر را به اجرا مي‌گذارد.

به باور او، شخصيت رودكي در روح و انديشه مردم ايران به طور مستقيم و غير مستقيم در جريان است و بايد در فعاليت‌هاي هنري از جمله هنر نمايش جايگاه خود را احيا كند.

به گفته فنائيان، يگانگي روح و انديشه شخصيت‌هاي فرهنگي هنري ايران در آحاد مردم وجود دارد و اين افراد اين شايستگي را دارند كه در شكل‌هاي مختلف هنري چون سينما و تئاتر به آنها پرداخته شود.

اين نمايشنامه سال گذشته با عنوان «تراژدي رودكي» از سوي انتشارات نمايش به چاپ رسيد. نمايش «مرغ مينا» تا 7 مرداد در سالن اصلي تئاترشهر به روي صحنه مي‌رود. 

رضا رویگری، رحیم نوروزی، کاظم بلوچی، پرویز فلاحی پور، جلیل فرجاد، احمد علامه‌دهر، نرگس امینی، رضا سلیمانی، بهناز نادری، محمود فرهنگ، حمیدرضا هدایتی، آرام خلخالی، سولماز حصاری، مهدی مصباحی و معصومه رحمانی از جمله بازيگران اين نمايش‌اند. 

تاجبخش فنائيان در نويسندگي، كارگردانی و تاليف، حضوري پر رنگ دارد. وي، به عنوان كارگردان و بازيگر در بيش از 40 اثر نمايشي، سينمايي و تلويزيوني حضور داشته است. در مقام كارگردان تئاتر بايد از ميان كارهايش به نمايش تلويزيوني «تاجر ونيزي» و نمايش‌هاي صحنه‌اي همچون «كمپيرك جادو»، «دژ هوش ربا» و «ريچارد دوم» اشاره كرد. او همچنين كارگرداني مجموعه تلويزيوني «حجر بن عدي» را به عهده داشته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 45520