اسماعيل فصيح درگذشت

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
اسماعيل فصيح نويسنده و مترجم، عصر روز پيش در بيمارستان شركت نفت تهران درگذشت./
اسماعيل فصيح درگذشت
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، شهريار فصيح، فرزند اسماعيل فصيح، در گفت‌وگو با خبرنگارايبنا، گفت كه پدرش از سه‌شنبه هقته پيش به دليل خون‌ريزي مغزي در بيمارستان شركت نفت بستري شده بود. وي افزود كه اسماعيل فصيح سه سال پيش نيز به دليل همين مشكل چند روزي را در بيمارستان سپري كرده بود.

خانواده فصيح در اعلاميه‌اي درگذشت اين نويسنده سرشناس را به اطلاع هموطنان و كتاب‌دوستان رسانده است. در اين اعلاميه كه از سوي پريچهر ، سالومه و شهريار فصيح (همسر، دختر و پسر ايشان) امضا شده، آمده است : «با نهايت تاثر و تاسف در گذشت همسر و پدر عزيزمان آقاي اسماعيل فصيح را به اطلاع مي‌رسانيم». 

با وجود اين كه احتمالا دوشنبه روز تشييع پيكر اين نويسنده خواهد بود، اما براي تعيين دقيق زمان و مكان مراسم تشييع، هنوز نياز به زمان بيشتري است. 

اسماعيل فصيح در سال 1313 در محله بازار تهران به دنيا آمد و در خلال رمان‌هاي متعددي كه نوشت نيز ردپاي اين حضور را مي‌توان يافت. او كه به استخدام شركت ملي نفت ايران درآمده بود در سال 1359 با سمت استاد دانشكده نفت آبادان بازنشسته شد. 

در كنار رمان‌هايي چون «ثريا در اغما» و «زمستان 62»، فصيح كار ترجمه آثاري چون «وضعيت آخر» را در كارنامه دارد. آخرين اثر او «گردابي چنين حايل» در سال 1381 منتشر شده بود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 45187