ويرايش جديد «مقدمه‌اي بر پزشكي باليني» ترجمه شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۲۵
 
 
كتاب «مقدمه‌اي بر پزشكي باليني» از سري كتاب‌هاي طب هاريسون با ويرايش 2008 در بردارنده جديدترين مظالب پزشكي به زودي از سوي انتشارات تيمورزاده منتشر مي‌شود._
ويرايش جديد «مقدمه‌اي بر پزشكي باليني» ترجمه شد
 
بهروز اميني، مترجم كتاب «مقدمه‌اي بر پزشكي باليني» به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) گفت: در اين كتاب، علاوه بر مباحث قبلي، دو مبحث سلامت جهاني و سلامت سالمندان با مطالب متنوع و جديدي افزوده شده‌اند.

وي ادامه داد:‌ در بخش سلامت جهاني، موضوعاتي چون پيشگيري از بيماري‌هاي شايع در دنيا و معرفي پنج يا شش بيماري همه‌گير جهاني به همراه مدل‌هاي جهاني برخورد و مقابله با اين بيماري‌ها گنجانده شده است.

اميني با بيان اين‌كه همكاري‌هاي اقتصادي سازمان‌ها و بنيادهاي بين‌المللي ديگر موضوعات اين مبحث را شامل مي‌شود، گفت: دريافت وام از بانك‌هاي جهاني و WHO و فعاليت‌هاي آنان در زمينه‌هاي مختلف سلامت و پيشيگري از بيماري‌ها به همراه معرفي بيماري‌هاي عفوني و غيرعفوني را در اين كتاب مطالعه خواهيد كرد.

وي با اشاره به موضوع سالمندان در اين كتاب اظهار داشت: در اين بخش سعي شده است بيماري‌هاي شايع سالمندان و موارد مختلف احتمال آنان ابتلا به بيماري در سنين سالمندي در حد كاربردي معرفي شوند.

اين مترجم كتاب‌هاي پزشكي در بخش ديگر سخنان خود به تغييرات عمده در بخش حراحي و زنان اشاره كرد و افزود: در ويرايش پنجم اين كتاب (در سال 2008) مطالب با نگارش و قلم متفاوت‌تري نسبت به دوره‌هاي گذشته از سوي يك نويسنده جديد گردآوري شده است.

اميني همچنين درباره مدت زمان سه ماهه ترجمه اين اثر گفت: كتاب هاريسون هر چهار سال يك بار منتشر مي‌شود، در ترجمه آخرين ويراست كتاب سعي شد مطالب ريز به ريز و با تطبيق نسخه‌هاي پيشين ترجمه شود.

وي اظهار اميدواري كرد اين كتاب همزمان با شروع سال تحصيلي دانشگاهي جديد در مهرماه از سوي انتشارات تيمورزاده منتشر شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 43724