دانلود رايگان كتاب‌هاي كتابخانه ديجيتال ارم امكان‌پذير شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۱۰
 
 
كاربران كتابخانه ديجيتال ارم با عضويت در سايت www.dlib.ir از امكان خواندن و دانلود رايگان 10 درصد كتاب‌هاي اين كتابخانه برخوردار مي‌شوند./
دانلود رايگان كتاب‌هاي كتابخانه ديجيتال ارم امكان‌پذير شد
 
مدير كتابخانه مجازي ارم، با اعلام اين خبر به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: اين کتابخانه، پيش از اين چکیده و نظر‌هاي خوانندگان هر کتاب را در اختیار کاربران قرار داده بود. این اقدام در راستای ادامه سیاست‌های مدیران این کتابخانه مبنی بر جلب رضایت کاربران با ارایه سرویس‌های حرفه‌ای کتابخانه دیجیتال و الگوگیری از بزرگان این حوزه چون سایت آمازون انجام شده است. 

عباس رياضي خاطرنشان كرد: در آينده نزديك، امكان ذخيره (دانلود) تمام كتاب‌هاي اين كتابخانه فراهم خواهد شد. 

وي خاطرنشان كرد: کتابخانه دیجیتال ارم گنجینه غنی شامل ده‌ها هزار نسخه کتاب الکترونیکی Full Text از يك هزار و 200 ناشر جهان است. در کنار این محتوای غنی، وب‌گاه مدیریت حرفه‌ای كتابخانه براي استفاده كارشناسان كتابداري و متخصصان فناوري اطلاعات تدارك ديده شده است.

رياضي، در معرفي كتابخانه ديجيتال ارم به عنوان استانداردترين كتابخانه ديجيتال ايران، گفت: اين كتابخانه 41 هزار نسخه كتاب الكترونيكي را در موضوع‌هاي مختلف فني و مهندسي، علوم انساني، علوم پايه و علوم پزشكي و ... در خود جاي داده است. محصول فشرده‌ساز طراحي شده در اين كتابخانه، برنده جايزه بين‌المللي اختراع و ابداع از شركت‌هاي microsoft و sun microsystems در سال 2007 است. اين محصول به نام vPDF مشكل بالابودن حجم نسخه‌هاي خطي را براي تبديل به نسخه ديجيتال، 15 برابر كاهش مي‌دهد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 42677