کتاب «رفتار انتخاباتی در ایران» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۵۰
 
 
در آستانه دهمين انتخابات رياست جمهوري، كتاب «رفتار انتخاباتي در ايران» به قلم دكتر علي دارابي از سوي انتشارات سروش منتشر شد.\
تصوير جلد كتاب است
 
تصوير جلد كتاب است
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نوشتار حاضر درباره بررسي و تحليل رفتار انتخاباتي راي‌هندگان ايراني از ديدگاه تئوريك در مقايسه با نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ايران در سال 1384 است.

محتواي اين اثر برگرفته از پايان‌نامه نويسنده در مقطع دكتراي علوم سياسي است كه حاوي يك پيشگفتار، چهار فصل و يك نتيجه‌گيري است.

نكته قابل توجه اين كتاب، ارايه  اطلاعات جامع در قالب نمودار، جدول و نقشه جغرافيايي است كه نويسنده با ارائه اين اطلاعات سعي در تشريع كامل مطالب دارد.

در مقدمه این نوشتار که توسط دکتر علیرضا ازغندی، استاد جامعه‌شناسی سیاسی دانشگاه شهید بهشتی، نوشته شده، آمده است: «می‌توان نوآوری و به روز بودن موضوع تحقیق، عرضۀ چارچوب علمی مناسب، رعایت نظم و انسجام موضوعی، استفاده گسترده از آمار و مطالعه کامل از منابع موجود در ارتباط با موضوع تحقیق را از جمله امتیازات و برجستگی‌های این اثر پژوهشی دانست. از این رو مطالعه کتاب رفتار انتخاباتی که در نوع خود از معتبرترین کتاب‌ها در زمینه توسعه سیاسی و رفتار انتخاباتی است، به تمامی اصحاب علم و تحلیل‌گران مسايل سیاسی توصیه می‌شود.» 

دكتر علی دارابی نويسنده اين كتاب، قائم مقام ریاست سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ا‌ست. از اين نویسنده آثاري نظير «به سیاستمداران اهل فیضیه، روی خط اندیشه، گفتمان پاسخگویی و چکاد اندیشه» منتشر شده است.

کتاب «رفتار انتخاباتی در ایران» از سوي انتشارات سروش، در قطع وزیری، 450 صفحه و بهاي 60000 ریال منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 41810