مالك حسيني با 3 اثر جديد به نمايشگاه مي‌آيد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۱۸
 
 
مالك حسيني، نويسنده حوزه فلسفه با سه كتاب جديد كه دو اثر آن درباره ويتگنشتاين است، به بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران مي‌آيد._
مالك حسيني
 
مالك حسيني
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، مالك حسيني، از اعضاي بنياد دايره‌المعارف، ضمن بيان اين خبر گفت: كتاب اول «ويتگنشتاين و حكمت» است که نسخه اصلي آن را پيش‌تر به زبان آلماني نوشته بودم و اكنون به فارسي ترجمه كردم.
 
حسيني افزود: در اين كتاب كوشيده‌ام اين مساله را كه زندگي و سرنوشت ويتگنشتاين حكمت‌آميز بوده است، مطرح كنم و در سراسر اثر، مصداق اين گفته را آورده‌ام.

وي تصريح كرد: كتاب «درباره اخلاق و دين» نيز كه تا زمان برگزاري نمايشگاه آماده مي‌شود، مهم‌ترين مواضع ويتگنشتاين را در حوزه اخلاق و دين بيان مي‌كند. اصل اثر به دو زبان انگليسي و آلماني بود كه آن را با همكاري بابك عباسي، نويسنده و مترجم حوزه فلسفه ترجمه كردم.

حسيني درباره كتاب «درباره اخلاق و دين» گفت: به دليل توجهات زيادي كه در ايران به جنبه اخلاق و دين ويتگنشتاين شده است، در اين اثر كوشيده‌ام گزيده‌اي از بخش‌هاي آثار ويتگنشتاين در حوزه اخلاق و دين را ترسيم كنم.

نويسنده كتاب «ويتگنشتاين و حكمت» درباره سومين كتاب خود گفت: اين كتاب «حكمت» نام دارد و شامل پنج بخش است؛ دو بخش آن را خودم تاليف كرده‌ام و سه بخش ديگر مجموعه‌اي از مقالات به زبان انگليسي و آلماني است كه مفهوم حكمت را بررسي كرده‌اند. اين كتاب‌ها از سوي انتشارات هرمس منتشر مي‌شود.

آخرين اثر مالك حسيني «در باب يقين» نام دارد و تنها كتاب اوست كه به سه زبانه ترجمه شده است. اين اثر پائيز سال گذشته به زبان‌هاي آلماني، انگليسي و فارسي منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 37881