ترجمه آلماني آخرين مجموعه داستان كوتاه «آنی پرولکس» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۰۵
 
 
«آنی پرولکس» نویسنده و روزنامه‌نگار آمريكايي به تازگی مجموعه‌اي از داستان‌هاي کوتاهش را با همکاری انتشارات «لوچترهند» مونیخ منتشر کرد._
آني پرولكس
 
آني پرولكس
به گزارش خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا) به نقل از خبرگزاري آلمان، این مجموعه داستان که «اینجا همه چیز خوشايند است» نام دارد دربرگيرنده جدیدترین آثار اين نویسنده است كه تابستان گذشته به زبان اصلي منتشر شد.

«پرولکس» 73 ساله، پیش از این رمان‌های شناخته شده‌اي چون «گزارش‌هاي کشتی» و «کوهستان بروک‌بک» را در کارنامه ادبی خود به ثبت رسانده است. «کوهستان بروک‌بک» در قالب یک فیلم موفق سینمایی با حضور «هيث لجر» بازيگر درگذشته استراليايي، سه جایزه اسکار را در سال 2005 از آن خود کرد.

عنوان این مجموعه كه آخرين مجموعه داستان «پرولكس» است از جمله‌ای گرفته شده که شیطان در  يكي از داستان‌ها كه درباره افغانستان نوشته شده، بر زبان آورده است.

از جمله داستان‌های این مجموعه می‌توان به قصه‌ای با عنوان «وصیت نامه» اشاره کرد که داستان زن کوهنوردي است که در طبیعت، تک و تنها می‌میرد.

«آني پرولكس» نويسنده شناخته شده‌اي است كه 20 جايزه ادبي را در كارنامه‌اش دارد. او با رمان «گزارش‌هاي كشتي» جايزه پوليتزر و جايزه ملي را از آن خود كرد. جايزه او هنري براي داستان كوتاه و جايزه قلم فاكنر از ديگر جوايزي است كه به آثار او اختصاص يافته است.

ترجمه «اينجا همه چيز خوشايند است» به زبان آلماني، در 256 صفحه و به قيمت 17/95 يورو منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 37058