يك كارگردان انيميشن مطرح كرد

نياز به رويكرد اقتباسي در آثار انيميشن ايراني

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
"فرخ يكدانه"، كارگردان انيميشن، از لزوم توجه به ساخت آثار انيميشن ايراني بر اساس منابع مكتوب فارسي و اقتباس از داستان‌ها و حماسه‌هاي ايراني سخن گفت._
نياز به رويكرد اقتباسي در آثار انيميشن ايراني
 
 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، یکدانه در گفت‌و‌گو با روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: اگر در ساخت انيميشن بخواهيم صرفا به ساخت آثاري هنري بسنده كنيم از توجه به بخش صنعتي آن غافل شده و فرصت مهمي را براي رسيدن به استاندارد جهاني از دست خواهيم داد. 

كارگردان مجموعه انيميشن دانشمندان بزرگ گفت: آثار هنري دانشجويان ايراني از لحاظ ايده‌پردازي مي‌توانند افق‌هاي تازه‌اي را براي سينماي انيميشن ايراني باز كنند و به اين ترتيب مي‌توان به پيشرفت بخش صنعتي نيز اميدوار بود. 

يكدانه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: توليدات جشنواره ششم با دقت‌نظر هنرمندانه‌اي ساخته شده و وقتي آنها را با آثار دانشجويي كشورهاي اروپايي مقايسه كنيم، مي‌توانیم كيفيت بالاي آثار ايراني را دریابیم. 

اين كارگردان انيميشن با بيان اينكه "حجم بالاي استقبال از اين جشنواره بسترسازي براي تبلور ايده‌هاي هنري در انيميشن است" افزود :من جواناني را ديدم كه مشتاقانه از شهرستان‌هاي دور براي ديدن آثار هنري به اين جشنواره آمده بودند كه اين تبادل اطلاعات ميان هنرمندان و دانشجويان منجر به پيشرفت انيميشن و حمايت تهيه‌كننده‌ها از اين آثار هنري خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 35335