افق‌های باز در ­تاریخ فلسفه دین

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
 
سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، كتاب «­تاریخ فلسفه دین» اثر «آلن پی. اف. سل» با ترجمه حمیدرضا آیت‌اللهی را تجديد چاپ كرد.\
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، فلسفه دین در یکصد ساله اخیر تاریخ پرفراز و نشیبی داشته و به موازات اندیشه‌های رایج فلسفی در چالش‌های متفاوتی درگیر بوده است. 

آلن پی.اف.سل، نویسنده اثر، با بررسی کتاب‌هایی که در این سده نوشته شده‌اند و ارزیابی مقالاتی که در تمامي مجله‌های مرتبط با این حوزه منتشر شده‌اند، تحلیل‌های خویش را مستند ساخته است.
 
اين نوشتار مي‌كوشد با بيان زواياي گوناگون تاريخ فلسفه دين، خوانندگان را با اندیشمندانی که در دوران‌های گوناگون مطرح بوده‌اند، آشنا سازد. یکی از دستاوردهای این کتاب، آشنایی با مهم‌ترین آثار فلسفه دین به ويژه کتاب‌های تألیف شده در این زمینه است، اما تنها به بازگویی تاریخ فلسفه دین نمی‌پردازد، بلکه درصدد است حلقه‌های مختلف این تاریخ را به هم وصل و جریان آن را بررسی كند. 

مضامين اين اثر در هشت فصل تنظيم شده‌اند كه از آن ميان مي‌توان به «غلبه ایده آلیسم مطلق»، «رویکردها، قدیم و جدید»، «نظام‌های فکری، سکوت، مکتب مدرسی»، «دوران پیشرفت و رکود»، «زبان‌ها، دیدگاه‌ها و رویکردها»، «افق‌های باز» و «خانه تقریباً باز» اشاره كرد.

مترجم اين اثر در پايان ضمیمه‌اي را تنظيم كرده و به آن افزوده است.

چاپ دوم كتاب «­تاریخ فلسفه دین» در شمارگان 1500 نسخه، ۵۰۴ صفحه، قطع وزیری و بهاي 60000 ريال روانه بازار كتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 33624