آخرين تدريس هگل منتشر مي‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۱۴
 
 
محمود عباديان پژوهشگر و استاد فلسفه از چاپ آخرين تدريس هگل توسط بنگاه نشر علمي و فرهنگي خبر داد. به گفته وی، این سخنرانی پس از گذشت نزدیک به دو قرن از زمان حیات هگل، پنج سال پیش کشف شده است.
دكتر محمود عباديان
 
دكتر محمود عباديان
محمود عباديان در حاشيه نشست كتاب « فردوسي، سنت و نوآوري در حماسه‌سرايي» در محل نشر مرواريد به خبرنگار خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) گفت: اين كتاب آخرين تدريس هگل است كه در سال ۱۸۲۶ پيش از مبتلا شدنش به بيماري وبا نوشته شده است. 

وي افزود: اين سخنراني پنج سال پيش كشف شد و هم‌اكنون در حال ترجمه آن هستم. كتاب به مباحث زيبایی‌شناسي می‌پردازد و نواقص استاتيك «هوتو» را شرح مي‌دهد. 

نشست بررسي كتاب «فردوسي، سنت و نوآوري در حماسه‌سرايي»، نوشته دكتر محمود عباديان شب گذشته(24 دي) در محل انتشارات مرواريد با حضور احمدرضا بهرام‌پور، سعيد سبزيان، اسدالله امرايي و علي دهباشي برگزار شد. 

محمود عبادیان متولد ۱۲۰۷ داراي مدرك دکترای «تاریخ فلسفه عمومی» از چکسلواکی و دکترای «فلسفه کلاسیک آلمان» از آلمان است. وي عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، استاد دروس فلسفه گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی، استاد دروس ادبی دانشکده ادبیات و زبان فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و استاد فلسفه غرب دانشگاه مفید قم است.

از وي تا كنون بیش از ۲۸ عنوان کتاب فلسفی و ادبی ترجمه و تألیف شده است. «رساله منطقی و فلسفی ویتگنشتاین»، «مقدمه هگل و زیبایی‌شناسی»، «هگل جوان»، «تفاوت فلسفه دموکریت و اپیکو»، «زیبایی‌شناسی هگل » برخي از كتاب‌هاي منتشر شده عباديان است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 32443