معاون موسسه فرهنگی امام موسی صدر لبنان :

فعالیت کتابخانه‌های سیار مرزی، کاری مقدس است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۱۹
 
 
معاون مؤسسه فرهنگی امام موسی صدر لبنان فعاليت كتابخانه سيار مرزي در استان گلستان ايران را يك تلاش ارزشمند و مقدس توصيف كرد._
نمایی از فعالیت یکی از کتابخانه‌های سیار مرزی
 
نمایی از فعالیت یکی از کتابخانه‌های سیار مرزی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دكتر"حسن جمعه" در بازديد از تنها كتابخانه سيار مرزي كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در  استان گلستان گفت: ايران به لحاظ فرهنگي و تربيتي فراتر از آنچه در جهان شنیده می شود قدم برداشته است.

اين استاد علوم تربيتي دانشگاه لبنان در عين حال از تلاش‌هاي دو مربي كتابخانه سيار مرزي (زوج فرهنگي) قدرداني كرد و گفت: سفر به ايران و بازديد از كانون و كتابخانه سيار مرزي، راه‌گشاي بسياري از مشكلات تربيتي ما در موسسه خواهد بود و آموزه‌هاي ما از اين سفر بدون شك، در اعتلاي مسير فرهنگي و تربيت كودكان لبناني مثمر ثمر واقع مي‌شود. 

دكتر حسن جمعه، كشف استعدادهاي كودكان و نوجوانان و توانمندي مربيان كانون در شكوفاسازي آنان را از موفقيت‌هاي برجسته كانون در ايران دانست و خاطرنشان كرد: دستاوردها و مشاهدات گروه اعزامي موسسه امام موسي صدر از ايران در لبنان عملياتي خواهد شد و ارتباطي مستمر بين اين مؤسسه و كانون در ايران برقرار مي‌شود. 

گروهي چهار نفره از كارشناسان فني و تربيتي موسسه فرهنگي امام موسي صدر لبنان، به پيشنهاد رباب صدر، مدير اين موسسه و خواهر امام موسي صدر، براي بازديد از مراكز كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ايران در استان‌هاي تهران، گلستان و خراسان رضوي به اين استان‌ها سفر كردند. 

سفيران موسسه فرهنگي امام موسي صدر در گلستان،  همراه ناصر ضرابي، مدير سابق دفتر مناطق محروم كانون و كارشناسان كانون گلستان با فعاليت كتابخانه سيار مرزي در روستاي محروم و مرزي همراه شده و از ۲ مركز ثابت فرهنگي و هنري كانون در شهرهاي دلند و گرگان ۱ نيز بازديد كردند. 

در تهران نيز موزه تاريخ و موزه كودك و آسمان‌نماي كانون و پس از سفر به گلستان، كتابخانه سيار شهري مشهد و مركز آفرينش‌هاي هنري و ادبي كانون استان خراسان رضوي مورد بازديد اين گروه قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 31673