کتابی به قلم 15 کارشناس شورای روابط خارجی

استراتژی خاورمیانه ای رییس جمهور آینده آمریکا چیست ؟

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۳۸
 
 
15 کارشناس شورای روابط خارجی آمریکا و موسسه بروکینگز در کتابی که به تازگی منتشر شده است، استراتژی خاورمیانه ای رییس جمهور جدید آمریکا را ترسیم کردند.\
ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی آمریکا
 
ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی آمریکا
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شورای روابط خارجی آمریکا، ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی آمریکا و استفن بیدل، مایکل اوهانلون، کنث پولاک، گری سیمور و چند کارشناس دیگر از شورای روابط خارجی آمریکا و موسسه پژوهشی بروکینگز، در تازه ترین کتاب خود با عنوان «بازیابی توازن : استراتزی خاورمیانه ای رییس جمهور آینده»، چارچوب کاملی برای بازیابی توازن از دست رفته سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه ارایه کردند. 

این کتاب 256 صفحه ای که حاوی مقالات هر یک از این کارشناسان حوزه خاورمیانه است، کشمکش فرقه ای در عراق، موضوع فعاليت هاي هسته ای ایران، روند صلح راکد خاورمیانه، جنگ علیه تروریسم و مشکلات دولت های فلسطین و لبنان را مهم ترین چالش های خاورمیانه ای دولت جدید آمریکا دانسته است. به اعتقاد نویسندگان کتاب، ترکیب این چالشها باعث ایجاد جوّ دشمنی در برابر حضور آمریکا در خاورمیانه شده است.

محور اصلی این کتاب، ارایه یک استراتژی جدید و غیرحزبی به سیاست خاورمیانه ای آمریکا با درس گرفتن از شکست های گذشته و پیگیری چالش های بلندمدت وکوتاه مدت منافع آمریکا در خاورمیانه است.

سومین مقاله این کتاب که توسط «ری تکیه» و «سوزان مالونی» نوشته شده است، بررسی استراتژی آمریکا در قبال ایران را در دستور کار دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 30727