نمایش آثار فارسی ترجمه شده به ترکی در بخش بازار جهانی نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
 
مدیر بخش بین‎الملل سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران از برپایی نمایشگاهی از کتاب‎های فارسی ترجمه شده به زبان ترکی در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، شیوا وکیل نسلیان، اعلام کرد: با توجه به حضور کشور ترکیه به‌عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نخستین‌بار نمایشگاهی از کتاب‎های فارسی که به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده‎اند در بخشی از بازار جهانی کتاب برپا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: هدف از این اقدام ایجاد بانک اطلاعاتی از کتاب‎های ترجمه شده فارسی به زبان ترکی است تا بازدیدکنندگان در جریان میزان تعاملات فرهنگی ایران با کشور مهمان این دوره از نمایشگاه قرار گیرند.
 
وکیل نسلیان خاطرنشان کرد: برای این منظور فراخوانی در سایت نمایشگاه کتاب تهران بارگذاری شده است که ناشران، نهادها و انجمن‎های ادبی می‌توانند در صورت تمایل آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
 
 تمامی ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‎ها، تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی می‎توانند تا تاریخ 14 اسفند‌ماه سال جاری نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه بازار جهانی کتاب ارسال کنند.
همچنین علاقه‎مندان می‎توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه کتاب تهران به نشانی www.tibf.ir  مراجعه کنند و یا با شماره 66415540 تماس بگیرند.

سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 286967