از سوی داستان جمعه؛

رمان نوجوان «من و ماروین گاردنز» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
 
 
انتشارات داستان جمعه از ترجمه رمان نوجوان «من و ماروین گاردنز» اثر برگزیده واسنتن پست در سال 2017 رونمایی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ترجمه رضوان خرمیان از رمان نوجوان «من و ماروین گاردنز» تالیف ایمی ساریگ کینگ، اثر برگزیده واسنتن پست در سال 2017 جمعه 18بهمن 1398 از سوی انتشارات داستان جمعه در فروشگاه نشر چشمه کریمخان رونمایی شد.

در این مراسم رضوان خرمیان، شهرام اقبال‌زاده، تعدادی از مترجمان و پژوهشگران ادبیات نوجوان و اعضای گروه کتابخورها حضور داشتند.

من و ماروین گاردنز رمانی محیط زیستی است و نویسنده کتاب دارای لقب نویسنده برتر ایالت پنسیلوانیای امریکاست.

اوبی، نوجوان شخصیت اول داستان، نگران کره زمین است، نگران نهر نزدیک خانه‌اش، نگران میلیون‌ها پلاستیکی که هر سال وارد دریاها و اقیانوس‌ها می‌شود. اوبی جوان شجاع وبا عرضه‌ای است که برای دلواپسی‌هایش به اندازه توان خود قدم برمی‌دارد.

اقبال‌زاده رمان «من و ماروین گاردنز» را رمانی بی‌نظیر و مناسب برای همه رده‌های سنی و با قابلیت ایجاد کارگاه آموزشی درباره این رمان معرفی و بیان کرد: نویسنده این کتاب نشان داده که بسیار با معلومات به ادبیات و مسائل زیست محیطی است.

رضوان خرمیان، نیز گفت: بی‌تردید این کتاب خاص‌ترین کتابی است که تا بحال ترجمه کرده‌ام و پس از ترجمه این کتاب، دیگر نمی‌توانم مثل قبل زندگی کنم و نسبت به مسائل زیست محیطی بسیار حساس هستم.
 
در این نشست، تعدادی از اعضای کتابخورها نیز درباره کتاب صحبت کردند و در خاتمه، شهلا انتظاریان، مترجم ادبیات کودک و نوجوان درباره نقش ترجمه خوب در فرهنگ‌سازی صحبت کرد.

 انتشارات داستان جمعه «من و ماروین گاردنز» را با شمارگان هزار جلد و با قیمت 36 هزار تومان وارد بازار کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 286966